Türkiye Turizm Taşımacılar Federasyonu Genel Başkanı Necati Bilge, sektörün sorunlarına değinerek, artan maliyetlere karşı çözüm bulunmasını istedi.

“Anadoluyuz Biz” projesi ile Sinoplu gençler Eskişehir’i gezdi “Anadoluyuz Biz” projesi ile Sinoplu gençler Eskişehir’i gezdi

Türkiye Turizm Taşımacılar Federasyonu Genel Başkanı Necati Bilge, turizm taşımacıları sektörünün sorunlarına değinerek, artan maliyetlere karşı çözüm bulunmasını istedi. Bilge, Eskişehir Turizm Taşımacılar Derneği binasında sektörün sorunlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kurdaki dalgalanmalardan kaynaklı maliyet artışlarına dikkat çeken Bilge, sektörün durma noktasına geldiğini belirtti. Kış mevsimine girilmesi nedeniyle taşımacıların işlerinin de azaldığına değinen Bilge, sektördeki maliyet sorununa çözüm bulunması gerektiğini söyledi. Açıklamasında son 3 ayda kurdaki dalgalanmaların sektörü çıkmaza soktuğunu belirten Necati Bilge, “Biz federasyon olarak Türkiye’de 81 ilde Ulaştırma Bakanlığı Yönetmeliğine uygun olarak D2 belgesiyle ülkemizin tanıtımını üst seviyelere taşımak için araçlarımızla turizm taşımacılık hizmeti veren bireyleriz. Turizm sektörünün belkemiği olan, ülkemize gelen turistleri ilk karşılayan ve ülkemizde bulundukları süreçte tüm ulaşımlarını en iyi şekilde sağlayanlar bizleriz. Son 3 ay içerisinde ülkemizde dolar ve avronun ani artış ve dalgalanmalarından kaynaklı artan maliyetler sektörümüzü çıkmaza sokmuştur. Bu nedenlerden dolayı ne yapacağımızı bilemez durumdayız” diye konuştu.