Tepebaşı Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında NEOPLUS AVM ile birlikte düzenlediği Yeni Türkü konseri, binlerce Eskişehirli müzikseverin katılımı ile gerçekleşti.

NEOPLUS AVM yanında bulunan açık otopark alanında düzenlenen konserde Türkiye’nin en sevilen müzik gruplarından Yeni Türkü, sahneye İzmir Marşı’nı söyleyerek çıktı. Alanı dolduran binlerce vatandaş, ellerindeki Türk Bayrakları ile şarkılara eşlik ederken coşkulu bir gece geçirdi. Konser esnasında sahneye çıkarak Yeni Türkü grubuna teşekkür eden Başkan Ataç, vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladığı konuşmasında, “Yeni Türkü’yle, dolayısıyla Derya ve arkadaşlarıyla 1999’dan beri olan dostluğumuz sürüp gidecek. Daha uzun yıllar beraber, burada sahnede sizlere hizmet edeceğiz. Bugün çok önemli bir gün… Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşı’nı taçlandırdığı, emperyalizmden kurtulduğumuz bir gün. Böyle bir günde, bu güne yakışacak bir gurubun bizlerle beraber olması gerekirdi; o da Yeni Türkü tabi ki. Bugün sahnede bizimle beraber sevgili milletvekilimiz Jale Nur Süllü var, İl Başkanımız Rabia Akman var. Ayrıca NEOPLUS AVM müdürü, size bu konseri hazırlamamızda katkıda bulunan sevgili Fatih Şeremet sahnede bizimle beraber. Bugünün tadını, keyfini çıkaralım sevgili dostlar. Dediğim gibi bugün çok önemli. Türk milletinin Anadolu’da var oluş günü. Mustafa Kemal Atatürk’e, şehitlerimize ne kadar dua etsek minnet borcumuzu ödeyemeyiz. Onlara haksızlık edenlere, kusura bakmasınlar ama ‘kendilerine gelsinler’ diliyorum. Allah bize Mustafa Kemal’i hediye etmiş, ‘Gidin Türkleri, Anadolu’yu kurtarın’ demiş. Mustafa Kemal de gelmiş, Türkiye’yi kurtarmış. Onun için ne kadar dua etsek azdır” ifadelerini kullandı.

‘CUMHURİYET SEVDALISI KALIN’

 Ardından konuşan Milletvekili Süllü de “Gerçekten Eskişehir için çok anlamlı bir gün bugün. Eskişehir Kurtuluş Savaşı’nın, cumhuriyet tarihimizin altın zaferleri içinde çok önemli bir yere sahip. Bu topraklar kanla sulanmış ve cumhuriyetimiz kurulmuş. Böylesine anlamlı bir zafer gününde sizlerle, başkanımın dediği gibi çok değerli Yeni Türkü’nün üyeleri ile çok değerli sanatçılarımızla birlikte olmak bizlerin enerjisini arttırdı. Cumhuriyete inancımızı bir kez daha pekiştirdi. Eskişehir olarak hep böyle cumhuriyet sevdalısı, Atatürk sevdalısı kalın” dedi.

Devlet Konservatuvarında Berkant Gençkal Yıl Sonu Konseri düzenlendi Devlet Konservatuvarında Berkant Gençkal Yıl Sonu Konseri düzenlendi

‘DEVRİM FİGÜRÜ HEDİYE EDİLDİ’

Başkan Ataç burada Yeni Türkü grubunun solisti Derya Köroğlu’na Devrim otomobilinin camdan bir figürünü armağan etti. Köroğlu da bu özel hediyeden ötürü Başkan Ataç’a teşekkür ederek, “Eskişehir her zaman Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden, aydınlığı ile bizleri aydınlatan bir cumhuriyet kenti. Buraya her geldiğimizde içimiz umut ve mutlulukla doluyor. İyi ki varsınız” diye konuştu. Konuşmaların ardından konsere devam eden Yeni Türkü; Fırtına, Sezenler Olmuş, Telli Turna, Aşk Yeniden, Mamak Türküsü, Vira Vira, Destina, Maskeli Balo ve Karanfil gibi sevilen şarkılarını seslendirerek Eskişehirlilere unutulmaz bir gece yaşattı.