Hatipoğlu il ziyaretini BBP’ye yaptı. Ziyarette Milletvekili Hatipoğlu'nu BBP MKYK üyeleri Ahmet Namık Akdoğan ve Ahmet Ulupınar karşıladı. Ziyarette konuşan Hatipoğlu,  "Önümüzde bir yerel seçim var. Bu yerel seçimde de Cumhur İttifakı olarak kim aday olacaksa, Cumhur İttifakı’nın adayı olacak, sadece AK Parti’nin, MHP’nin ve BBP’nin değil hepsinin ortak adayı olacak. AK Parti'ye geçtikten sonra BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'yi de ziyaret ettim. Yerel seçimler hakkında istişarelerde bulundum. İlişkilerimizi geliştirmek için bu ziyareti yapıyorum. Cumhur İttifakı olarak AK Parti İle BBP’nin nasıl bir çalışma yapacağımızı görüşeceğiz” diye konuştu.

WhatsApp Image 2023-11-24 at 16.22.27

‘20 25 YILLIK KÖTÜ YÖNETİMDEN KURTARACAĞIZ’
Hatipoglu'nun ardından BBP MKYK üyesi Ahmet Namık Akdoğan konuşma gerçekleştirdi. Akdoğan,  "Cumhur ittifakı oy toplamak için kurulmuş bir ittifak değildir. BBP olarak Cumhur İttifakı’na ciddi katkı sağladık. Birçok ilde çatı adaylar ile seçimlere gireceğiz gibi gözüküyor. Üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. İttifak olarak Eskişehir’i 20 25 yıllık kötü yönetimden kurtaracağız” sözlerini kaydetti. 

‘BU ŞEHRİN ÇOCUĞUDUR’
BBP MKYK üyesi Ahmet Ulupınar’da Hatipoğlu’nun ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ulupınar, “BBP olarak, 30 yıllık temiz siyasetimizi ve dik duruşumuzu Cumhur İttifakı’nda sürdürmeye devam edeceğiz. 20 25 yıllık bu şehrin makûs tarihini değiştireceğiz. Cumhur İttifakı’nda üzerimize düşeni yapmak için elimizden geleni yapacağız.  Nebi Hatipoğlu bu şehri bilen bu şehrin çocuğu diyebileceğimiz bir arkadaşımızdır. Ziyaretleri için teşekkür ederim” diye konuştu. 

‘ÖNCELİĞİMİZ YEREL SEÇİM’
Hatipoğlu, ardından MHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Parti Binası’nda Milletvekili Hatipoğlu’nu MHP İl yönetimi karşıladı. Ziyarette Milletvekili Hatipoğlu, ziyareti hakkında değerlendirmelerde bulundu. Hatipoğlu, “Bizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. AK Parti saflarına katıldıktan sonra önceliğimizde yakın zamanda başlayacağımız yerel seçim çalışmaları var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli belli kararları verdikten sonra, biz burada çalışmalara başlayacağız. Cumhur İttifakı’nın adayı olacaksa aday, beraber çalışacağız. Beraber çalışmak istiyoruz. Biz Eskişehir’de daha önceki dönemlerde Cumhur İttifakı’nın tüm bileşenlerinin oyunu konsolide edemedik. Oylar bunu söylüyor. Bu diyalog ve sinerji meselesidir. Biz Cumhur İttifakı’nın içerisinde yer alan partiler, Eskişehir’de milliyetçi, dindar kesimin desteklediği aşağı yukarı aynı tabanlara sahip partilerimiz. Ben de bu doğrultuda belediye seçimleri ile ilgili yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın tüm bileşenlerini dört dörtlük bir çalışma ile birbirlerine sarılarak, sırt sırta vererek belli makamları paylaşarak adil bir şekilde temsil kabiliyeti olarak, bunun olmasını istiyorum. Bizim belediyemiz yoruldu yeni bir kana yeni bir enerjiye ihtiyaç var. Bu enerjide Cumhur İttifakı’nda var Allah’ın izniyle. İnşallah çalışacağız. Benim Belediye Başkan adayı olmam ile ilgili bazı düşünceler var. Bize görev verilirse biz, başkasına verilirse o arkadaşımızın etrafında çalışacağız. Hep beraber bu işi başaracağız” dedi. 

‘ESKİŞEHİR’İN KADERİNİ DEĞİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ’
Milletvekili Hatipoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren MHP İl Başkanı İsmail Candemir, “Nebi Bey, hepimizin çok yakından tanıdığı, Eskişehir’de Eskişehirspor başta olmak üzere Eskişehir sanayisinde çok önemli isimlerden birisidir. Nebi Bey Eskişehir’in dertlerini kendine dert edinmiş, hiçbir ihtiyacı olmadı halde siyasete atılarak bu şehre hizmet etmek için bir yola çıkmıştı. Kendisinin AK Parti saflarına katılması bir Eskişehirli olarak bizleri çok memnun etti. Onun da katkılarıyla birlikte, 25 yıldır büyükşehirde diğer alt belediyelerde de 2-3 dönemlik saltanatları bitirip Eskişehir’i hak ettiği yere getirebilmek için Cumhur İttifakı olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu sinerjiyi yakalayarak, Eskişehir’in kaderini değiştirmek, Eskişehir’i hak ettiği yere getirmek zorundayız. Biz öncelikle Eskişehirliyiz. Eskişehir’in değerleri son dönemde erozyona uğradı. Eskişehir’in en büyük markası Eskişehirspor’dur. Bugün düştüğümüz durum meydanda, Büyükşehir Belediye Başkanı ile yaptığımız görüşmelerde hoş olmayan şeyler ile karşılaştık. Bu şehrin değerlerine sahip çıkabilmek için aday kim olursa olsun. Milliyetçi Hareket Partisi’nin tüm teşkilatları, yan kuruluşları hep birlikte sonuna kadar mücadele edip, 15 belediyenin 15’ini de alabilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.Nebi Bey’in Cumhur İttifakı saflarına katılması Eskişehir’e güç katmıştır. Onun da önceliklerini biliyoruz. Önce Eskişehir diyen bir vekilimiz. Eskişehir huzurlu günlere kavuşacak hak ettiği yere gelecektir” sözlerini kaydetti.