6 Temmuz 2024 Cumartesi günü saat: 01.58 de Ay; Yengeç burcundaki Güneş ile 14 derecede kavuşacak ve Yeniay doğacak.

Yeniaylar, önümüzdeki bir ay için hayatımızı planlamamız gereken özel dönemlerdir. Yengeç burcu ev, aile, kök, güvenlik, vatan, toprak, millet, bayrak, beslenme, sağlık, gibi kavramları günlük yaşamımızda daha fazla gündemimize taşıyacak. Yengeç Yeniayı; Ölüm-doğum ve hamilelik gibi insan merkezli konular da bazı deneyimler yaşatacak.

Yeniay horoskopunda Yay burcu yükseliyor. Ay ve Güneş- Satürn’den uyumlu açı alırken, KAD ve GAD ile kare açı oluşturuyor. Ayrıca RxSatrün-Mars atmışlığı söz konusu.

Bu yeniay döneminde, geleceğe yönelik önemli adımlar atmak ve sağlam temeller oluşturmak için ideal bir zamandır. İyimserlik ve genişleme arzusu ile birlikte disiplin ve sorumluluk bilinci de ön planda olacaktır. Kaderin önemli dönüm noktalarında olduğunuz bu dönemde, geçmişten gelen dersleri göz önünde bulundurarak geleceğe yönelik bilinçli ve kararlı adımlar atabilirsiniz sevgili dostlar.

Yeniay Sirius, sabit yıldızı ile kavuşuyor. Bu büyük başarı, liderlik, koruma ve destek enerjileri taşır. Bu dereceye yakın gezegenler veya noktalar, kişilerin yaşamlarında önemli başarılar elde etmelerine ve prestijli konumlara gelmelerine yardımcı olabilir.  Ancak, aşırı hırs, rekabetçilik ve büyük sorumluluklarla başa çıkma gerekliliği de önemli sevgili dostlar

Diğer taraftan Uranüs'ün 25 derece Boğa'da olması ve Algol sabit yıldızı ile yakın temas halinde, derin dönüşüm ve yenilikçi enerjilerin yoğunlaştığı bir dönemi işaret eder. Bu dönem, bireyler ve toplumlar için büyük değişiklikler ve radikal yenilikler getirebilir. Ancak, bu değişimlerin ve yeniliklerin bazen beklenmedik ve zorlu olabileceği unutulmamalıdır. Bu yüzden, bu dönemde dikkatli ve bilinçli adımlar atmak önemli olacaktır.

Bu dönem bizleri geçmişe götüren duygularla hesaplaşmalar psikolojik sorunlara, mide, sindirim sistemi ve göğüs bölgesini kapsayan sağlık problemlerine neden olabilir. Beslenme düzenimize gereken hassasiyeti göstermeli bol su içmeli ve ağır gıdalardan uzak durmalıyız.

Yeniay diğer burçlarla bilirlikte öncü grup Yengeç, Oğlak, Koç ve Terazi burçlarını daha fazla etkileyebilir.

 

Yeniayın burçlara etkisi;

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, eviniz ve ailevi işlerinizle ilgili sorumluluklarınız artıyor. Şimdiye kadar dışarıdan baktığınız ailevi sorunlarınızı kontrolünüze alabilir, ilişkilerinizde daha uyumlu bağlar kurma şansı elde edebilirsiniz. Yeni bir ev almak, eskiyi satmak, tadilata kalkışmak, kiraya çıkmak ya da eşya değiştirmek gibi sizi hareketlendirecek faaliyetlere geçebilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, daha yaratıcı ve yenilikçi olacağınız bir Yeniay. Yakın çevreniz, kardeşleriniz ve komşularınız ile daha fazla birliktelik kurabilirsiniz. Bu dönem, Kurs, seminer, etüt ve panel gibi eğitim faaliyetleriniz hız kazanabilir. Yeni bir araba, telefon ya da bilgisayar alabilirsiniz., romantik kaçamaklar veya iş toplantılarına çıkabilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, finansal kaynaklarınız, gelirleriniz, giderlerinizle ilişkili konular gündeminizde yer alacak. Birikim ve yatırım yapmaya yönelik planlarınızı hayata geçirebilirsiniz. Bu dönem yapacağınız yatırımların sonuçlarını uzun vadede daha fazla karlı olarak alabilirsiniz. Sevdiklerinizle bir araya geleceğiniz planlar sizi çok mutlu edebilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, Yeniay burcunuzda doğuyor. Hayatınızda sizin için en anlamlı, en değerli olanı keşfedebilir ve yaşamınıza yön verebilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlamak, evlenmek, ortaklık kurmak, finansal girişimler, yatırımlar gibi özel ve profesyonel iş hayatınızda yapacağınız her türlü yenilikler için mükemmel bir zamandasınız. 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, günlük hayatınızın karmaşasından ve stresinden uzaklaşmak ve kendinize zaman ayırmak isteyebilirsiniz Şimdiye kadar sizden saklanan gizemli sırlar ortaya çıkmasıyla bazı gerçeklerin artık farkına varabilirsiniz. Bu dönem hayata pozitif bakmanızı sağlayacak, yaratıcı uğraşlar ve spiritüel çalışmalar yapabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, umut ve hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir yeniay. Katılacağınız, dernek faaliyetleri organizasyonlar ve davetler ile sosyal yaşamınız canlanıyor. Bu dönem yeni arkadaşlıklar yeni dostluklar ve yeni bir gönül ilişkilerinin içine çekilebilirsiniz. Yaratıcılık gerektiren konularda başarı elde edebilirsiniz

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, İş, Kariyer ve toplumsal statünüzle alakalı konularda önemli gelişmeler söz konusu olabilir. İstediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz yenilikleri gerçekleştirmek adına daha hırslı ve kararlı hareket edebileceğiniz bir dönem. Yeni bir iş, terfi, zam, tayin, emeklik ve evlilik gibi konularda önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, kendinize dönük yaşantınızdan öte hayatınıza yararlı olabilecek değer arayışına girebilirsiniz. Yurt dışı bağlantılı işleriniz uzak yolculuklara çıkmanızı gerektirebilir. Eğitim ya da hukuki bir süreci başlatabilirsiniz. Bu dönem gelecek misafirler, alacağınız haberler uzak çevreniz ile samimi ilişkiler geliştirmenize neden olabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, maddi ve manevi sıkıntıları geride bırakabilir yenilik ve başlangıçlar gerçekleştirebilirsiniz. Eşiniz ya da ortağınız ile geleceğinizi güvenceye almak, birikimlerinizi değerlendirmek adına gerekli gördüğünüz şartları sağlayabilirsiniz. Vergi, sigorta, miras, nafaka gibi işleriniz ihtiyaç ve isteklerinize uygun bir şekilde gelişebilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, ilişkileriniz canlanıyor. Bekar oğlakların bir kısmı yeni bir ilişkiye başlayabilir, nişanlanabilir ya da düğün-nikah gibi sevindirici gelişmeler yaşayabilir. Var olan ilişkilerde ise sevgi ve güven veren adımlar atılabilir. Bu dönem, sosyal çevrenizi geliştirebilir, hedeflerinize dair bir projede görev alabilir veya bir ev satın alabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, Günlük hayat düzeniniz işiniz ve çalışma koşullarınızda yeni gelişmeler meydana gelebilir. Çalışma ortamlarınızı yenilemek, yeni bir işe girmek ve hayatınızdaki var olan sorunlara yararlı çözümler üretebilirsiniz. Sağlığınızı, beslenmenizi ve kilolarınızı kontrol altına almak isteyebilir, Spor ve diyete başlayabilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar yaşamınıza renk katacak gelişmelere açık etkilerdesiniz. Aşk arayan balıklar, kalbinizi çarptıracak yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Romantik aşklarda hamilelik beklentileri gerçekleşebilir. Ebeveynler bu dönem çocuklarına duygudaşlık edebilirler. Yeniay ile hayatınıza daha fazla eğlence katacak hobi çalışmalarıyla meşgul olabilirsiniz…