68 kilometre uzunluğundaki yolu tamamlayarak güvenli ulaşımı sağlayan Büyükşehir Belediyesi, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken binlerce yıllık gizemli tarihi ile Frig Vadisi’nin kalbi olan Midas Anıtı’na ulaşımı kolaylaştıracak yeni uygulamayı hayata geçiriyor.

3665622C-E9D4-4811-93BD-4ECB15F9FFFB

Eskişehir’den Han ilçesi Yazılıkaya Mahallesi’ne otobüs seferleri 29 Ekim Cumartesi günü itibariyle başlıyor. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü, 29 Ekim Cumartesi günü itibariyle Eskişehir-Yazılıkaya arasında hafta sonlarında seferler düzenleyecek. Buna göre her hafta Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak seferlerin ilki 29 Ekim Cumartesi günü Odunpazarı’ndan saat 10.00’da hareket edecek olan siyah 104 numaralı otobüs ile başlayacak. Dönüş için ise aynı gün Yazılıkaya’dan Eskişehir’e 15.00’te otobüs hareket edecek.

7B6EBE97-E622-4247-9DBF-9C3EF6B59FC2

Frig Vadisi ve Yazılıkaya Midas Anıtı başta olmak üzere bölgenin tarihi alanlarını ziyaret etmek isteyenler 2 binişlik bilet tarifesi ile seyahat edebilecekler. Odunpazarı’ndan hareket edecek otobüs Sarısungur ve Sarayören mahallelerinden Seyitgazi'ye ulaşarak buradan Yazılıkaya mahallesine geçecek.

Dönüş yolunda ise Yazılıkaya’dan hareket edecek otobüs Çukurca, Şükranlı, Sarıcailyas ve Örencik mahallelerinden geçerek Seyitgazi ilçesine, buradan da Eskişehir’e ulaşacak. Yetkililer uygulamaya bu hafta sonu itibariyle başlanacağını, ilerleyen dönemde talebe göre çalışmalar yapılacağını kaydettiler.