Ayyıldız yaptığı açıklamada, " Çok kıymetli Eskişehirli Hemşehrilerim, 10 Haziran 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atanmış olduğum Eskişehir Valiliği görevinde yaklaşık 3 yıl boyunca bu güzide şehrin ve sizlerin hizmetinde olmanın gururunu yaşadım.

Pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmasının yanında Osmanlı İmparatorluğu’nun temellerinin de atıldığı Kuruluşun Şehri Eskişehir’e hizmet etmekten büyük bir onur duyduğumu da ayrıca belirtmek isterim.

Görev süremiz içerisinde vatandaşlarımızla birebir görüşerek şehrin gelişim dinamiklerine uygun projelere imza attık. Başarılı her çalışma birlik ve beraberliğimizin bir ürünüdür. Bu çalışmalarda bana yardımcı olan tüm mesai arkadaşlarıma, milletvekillerimize, askerî erkâna, kıymetli meslektaşlarım vali yardımcıları ve kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, emniyet ve jandarma teşkilatımıza, değerli yargı mensuplarımıza, üniversitemizin kıymetli mensuplarına, İl müdürlüklerimize, sivil toplum kuruluşlarına, meslek odalarına, muhtarlarımıza, siyasetçilerimize, iş adamlarımıza, ulusal ve yerel basın mensuplarımıza, ve özellikle siz değerli  Eskişehirli Hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum.

Gönlümüzde müstesna bir yer edinen Eskişehir Valiliğinden bir Eskişehirli olarak ayrılıyorum. Emniyet Genel Müdürü ve Erol Ayyıldız olarak vatanımıza en güzel şekilde hizmet etmenin azim ve kararlılığı ile gönlümüz her zaman sizlerin ve Aziz milletimizin hizmetinde olmaya devam edecektir. ‘’Halka hizmet Hakka Hizmettir’’ düsturuyla çıktığımız bu yolda Türkiye Yüzyılı hedeflerimizi hep beraber gerçekleştireceğiz.

İçinde bulunduğumuz mübarek günler vesilesi ile de kulluğun, şükrün ve paylaşmanın bir ifadesi olan Kurban Bayramınızı en içten duygularla tebrik ediyor, helallik diliyorum. Selam, sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.