Tepebaşı Belediyesi, hizmete sunduğu bin metreküp kapasiteli Sakintepe Soğuk Hava Deposu’yla üreticilerin emeğine sahip çıkmayı sürdürüyor.

130 bin TL’lik hırsızlıkla ilgili 3 kişi yakalandı 130 bin TL’lik hırsızlıkla ilgili 3 kişi yakalandı

Hijyen ve teknoloji açısından birinci sınıf hizmet veren Sakintepe Soğuk Hava Deposu sayesinde üreticilerin büyük emeklerle ürettiği ürünler, serbest piyasa şartlarındaki fiyat dalgalanmalarından olumsuz etkilenmiyor. Yılın 12 ayı üretim yapan Tepebaşı ve komşu bölgelerden gelen üreticiler, soğuk hava deposunu kullanabiliyor. Böylelikle tarladan çıkan ürünler, satış aşamasına kadar tazeliğini ve değerini muhafaza edebiliyor. Üreticinin ve emeğin yanında olan Tepebaşı Belediyesi, bölge üreticisine sağlamış olduğu bu imkan ile birlikte, ülke ekonomisine de katkı sağlamaya devam ediyor.

2020 YILINDA 565 TON YAŞ SEBZE VE MEYVE MUHAFAZA EDİLDİ

2020 yılı içinde 565 ton yaş sebze ve meyve muhafaza edilen depoda; marul, roka, tere, maydanoz, ıspanak, dereotu, nane, fesleğen, kekik, pırasa, brokoli, kırmızıturp, salatalık, kabak, taze fasulye, biber, karnabahar, kırmızı pancar, bakla, taze nohut, alabaş turp, taze soğan, domates, havuç, enginar, elma, ayva, nar ve üzüm gibi ürünler yer aldı. Öte yandan küçük üreticiler, Sakintepe Soğuk Hava Deposu’ndan ücretsiz biçimde yararlanabiliyor. Depodan istifade eden üreticiler, kendilerine böyle bir imkanın sağlanmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, emeklerinin karşılığını almalarında önemli bir rol oynayan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a teşekkürlerini iletiyor. Başkan Ataç da Tepebaşı’nda kırsal kalkınmaya yönelik çalışmaların devam edeceğini belirterek, “İlçemizde kırsal kalkınmayı destekleyecek çalışma ve yatırımlar ile üretim alanlarını genişletmeye, yerel üreticiyi teşvik etmeye ve tarımsal üretimi artırmaya devam edeceğiz.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Milli ekonominin temeli tarımdır’ sözlerinde vurguladığı üzere, tarıma gerekli önemi vermeliyiz. Biz de bu doğrultuda kadın üreticilerimizden, hayvan yetiştiricilerimize kadar elimizden gelen tüm desteği üreticilerimiz ile paylaşacağız” değerlendirmesinde bulundu.