Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından ücretsiz verilen bale eğitimleri için seçmeler 27-31 Aralık 2021 tarihlerinde yapılacak.

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından ücretsiz verilen bale eğitimleri için seçmeler 27, 28, 29, 30 ve 31 Aralık 2021 tarihinde yapılacak.

Uluslararası eğitmen ve dans sanatçısı olan Elif İlik ve İlker İlik tarafından verilecek bale eğitiminin seçmeleri 27 Aralık 2021 Pazartesi Günü başlıyor. Başlangıç düzeyi bale sınıfı eğitim seçmelerine 2014 – 2015 yılları arasında doğanlar katılabilecek. Seçmeler, 27, 28, 29, 30 ve 31 Aralık tarihlerinde 15:00 ile 17:00 saatleri arasında Odunpazarı Belediyesi Ek Hizmet Binası (Gökmeydan Mahallesi Ulus Caddesi NO:54-Gökmeydan Halk Merkezi Üstü) 4. Katta bulunan spor salonunda yapılacak. Dersler ise 17 Ocak 2022 Pazartesi Günü saat 16.00’da başlayacak.

Akdeniz Üniversitesi 5 Öğretim Görevlisi alıyor Akdeniz Üniversitesi 5 Öğretim Görevlisi alıyor

Daha önce bale eğitimi almış veya almamış tüm öğrencilerin seçmelere katılabileceğini belirten eğitmenler, seçmelerde “Ritim Duygusu”, “Esneklik”, “Bale veya dansa yatkınlık” gibi kriterlere bakılacağını söyledi. Klasik bale eğitiminin çocukların bedensel ve ruhsal gelişimi için büyük önem taşıdığını ifade eden eğitmenler, çocuklara genel bale bilgisi, esneklik ve bale tekniğine geçiş derslerinin verileceğini kaydetti. Eğitimlerde balerin ve baletleri point özel ayakkabısına hazırlamak için ayak, bilek, diz kaslarının güçlendirilmesi ve bedenin tüm kas gruplarına esneklik kazandırılması konularına öncelik verilirken, öğrenciler dönem sonunda eğitimini aldıkları bale dansı ile ilgili bir seçmeye tabi tutulacaklar.

Seçmelerde başarılı olan öğrenciler, bir üst kademe için hazırlanabilecek. Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde devam eden bale eğitimlerinde, öğrenciler çok sayıda festival ve yarışmalarda yer aldı. Atölyelerde bale, temel jimnastik, dans çalışmaları yapan eğitmenler, sahnede sergilenmek üzere koreografiler de hazırlıyor. Sahne dansları eğitimleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 222 240 08 85-120 numaralı telefonları arayarak bilgi alabilecekler.