Türkiye U16 Atletizm Şampiyonası, Mersin’de deiki günlük müsabakaların ardından sona erdi. Mersin Nevin Yanıt Atletizm Pisti’nde yapılan Turkcell Türkiye U16 Atletizm Şşampiyonası,460 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Erkekler ve kızlarda 15’er branşta yapılan şampiyona iki gün sürdü.  

Mersin’de il günü geride kalan Türkiye U16 Atletizm Şampiyonası’nda Eskişehir bölgesinden katılan sporcu Edanur Tulum,300 metreU18 yaş grubunda rekor kırdı. Bu branşta en iyi derece olan 41.14’ü 40 saniyenin altına çeken Tulum,39.88 ile rekora imza attı.800 metrede en iyisini koşarak birinci olan Edanur Tulum çifte şampiyonluk getirdi.

Muhammed Anasız, sporseverler tarafından yoğun destek görüyor Muhammed Anasız, sporseverler tarafından yoğun destek görüyor

Bir diğer Eskişehir bölgesinden olan sporcu Elif Aydın uzun atlamada 5.51 ile som 4 yıldır geçirmezliğini devam ettirdi ve birinci oldu. Aydın aynı zamanda 100 metre engel branşında 14.60 koşarak birinci oldu. Millî takım antrenörü Gökhan Dede ve sporcularımızı kutlarız.