Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Covid-19 vakalarının azalmasıyla birlikte Ocak ayında ara verdiği kültür sanat etkinliklerine tiyatro oyunlarıyla tekrar başlıyor.

tiyatrolar perdelerini açıyor 2

Şubat ayında sahnelenecek olan oyun programını Şehir Tiyatrolarının sosyal medya hesabından duyuran Büyükşehir Belediyesi, bu ay İki Bekar, Vahşet Tanrısı, Macbeth, V. Frank ve Duvarların Ötesi oyunlarının yanı sıra yetişkinler için kukla oyunu olan Midas'ın Kulakları prömiyeri ile perdelerini yeniden açacak. Seyircileriyle buluşmayı çok özlediklerini belirten Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncuları, Tepebaşı Sahnesi ile Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda sahne alacaklar.

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile aşı veya PCR testi zorunluluğu uygulamasının kalktığını ve girişlerde sadece HES kodu sorgulaması yapılacağını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları yetkilileri, oyun biletlerinin 12 yaş ve üzeri vatandaşlar için haftalık olarak satışa açtıklarını ve her cuma 12.30’da biletinial.com web sitesi üzerinden veya gişelerden bir sonraki haftanın biletlerinin temin edilebileceğini belirttiler.