Kültür Haberleri

kültür haberleri ve güncel kültür gelişmeleri, kültür ile ilgili tüm video, kültür fotoğrafları ve kültür haberleri Milli İrade Gazetesi sitemizde


ESKİŞEHİR

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir Kırım Türkleri Kültür Yardımlaşma ve Spor Kulübü Derneği (Eskişehir kırım Derneği) tarafından düzenlenen bayramlaşma...

ESKİŞEHİR

Eskişehir'in tarihi ilçesi Odunpazarı, sanat ve zanaat ustalarıyla dikkat çekiyor. Özellikle lüle taşı ve cam sanatı alanında faaliyet gösteren sanatkârlar,...

ESKİŞEHİR

Farklı kültürleri bir araya getiren Endüstri Verimlilik Kulübü (EVK), Eskişehir’de okuyan yabancı öğrencileri “Beyond The Borders” etkinliği ile bir araya...

ESKİŞEHİR

Anadolu’nun yüzlerce yıllık kültürü olan el örgüsü işler, artık çoğunlukla giyim yerine hobi olarak yapılan ürünlere bırakıyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, vakalarının azalmasıyla birlikte Ocak ayında ara verdiği kültür sanat etkinliklerine tiyatro oyunlarıyla tekrar başlıyor.

ESKİŞEHİR

Fildişi Sahili’nden Eskişehir’e üniversite için gelen Axell Landry, kentten övgü ile bahsederek, “Şimdi kendimi tam bir Eskişehirli gibi hissediyorum” dedi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ), Türk kültürünün önemli bir parçası olan âşıklık geleneğinden iki ismi ağırladı.

Doç. Dr. Özgül Birsen, Türkiye’de podcast kültürünün oluşamamasının sebebini, yayıncıların ekonomik destek alamamasına bağladı.

Eskişehir’de hizmet veren Ciğerci Aziz Usta’da düzenlenen sıra gecesiyle misafirler, doyasıya eğlenecekleri bir akşam yaşadı.

Devrim Deniz Erol, Türkiye'deki fotoğrafçılık kültürünün günden güne arttığını ve teknolojik gelişmelerin fotoğraf sanatına etkilerinden bahsetti.

Yenibağlar Mahallesi Muhtarı Mine Türeli, ”Çeşitli ülkelerden gelen öğrenciler Eskişehir’in kültür seviyesine katkıda bulunuyor” dedi.

Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri ile bir araya geldi.