26 Eylül 2020 Pazartesi günü saat 00.55 de Ay, Terazi burcunda Güneş ile 2 derecede kavuşarak ve Yeniay doğdu.

Tüm yeni aylar, yeni planlar yapabileceğimiz ve bunlar üzerinde çalışmaya başladığımız yeni bir aylık döngünün başlangıcını işaret eder. Ve her yeni ay benzersizdir, çünkü onu takip eden Ay, enerji ve gerçekleştiği burçla ilgili olaylarla doludur.

Terazi, dengeden sorumlu ve Zodyak’ın ortasında bulunan, bizi ilişkiler kurmaya, tüm tarafların çıkarlarını dikkate almaya zorlayan bir burçtur.

Yeniay horoskopunda Yengeç burcu yükseliyor. Yeniay, Ay ve Güneş, Jüpiter karşıtlığıyla gerçekleşiyor. Yeniay yöneticisi Venüs, Rx Merkür kavuşumunda ve Plüton ile uyumlu görünüm oluşturuyor.

Bu güçlü Terazi Yeniay enerjisi ile hayatlarımıza ve özellikle ilişkilerimize yenileyici ve yaratıcı enerji getiriyor. Dolayısıyla hayatımızda önemli değişiklikler yapma şansına sahibiz. Küs ya da kırgın olduklarımızla barışmayı ve hayatımızda bir düzen ve denge duygusu oluşturmayı öğrenebiliriz.

İlişkilerde, müzakerelerde veya sözleşmelerde yeni başlangıçlar, bazı zorlukları yaşamamız mümkün olabilir ve ilerlemeden önce geriye bakmayı gerektirebilir. Zira 2 Ekim’e kadar Merkür retro dönemine devam edecek sevgili dostlar.

Yeniay, sağlık açısından, ruhsal ve bedensel hassasiyetlere dikkat çekiyor. Baş, beyin, bel, böbrekler ve cinsel bölgelerle ilişkili sorunlarda artış gözlenebilir dolayısıyla sağlığınıza daha fazla özen göstermelisiniz

Yeniay diğer burçlarla birlikte Terazi, Koç, Yengeç ve Oğlak burçlarını daha fazla etkileyebilir.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Yeniay ile hayatınızda yenilik beklentisi ve yaşam koşullarınızı değiştirme isteğinizle önemli adımlar atabilirsiniz. Artan romantizm ile ilişkilerinizde güncellemeler söz konusu olabilir. Yeni bir ilişki, evlilik, iş ve yeni bir çevreye girerek toplumdaki statü ve rolünüzü değiştirebilir, sosyal hayatınızı zenginleştirebilirsiniz

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Yeniay ile rutin olarak şaşırtıcı ama iş ya da sağlık durumunuzu iyileştirmek için yenilikçi yollar ortaya çıkarabilir. Gelişmeler sizi yeni bir yola sokabilir veya mevcut alışkanlıklarınızı bozabilir. Elde edeceğiniz yeni bir iş fırsatı, mali veya özgüvenle ilgili konularla başa çıkmanıza yardımcı olabilir. Spor ve diyete başlayabilirsiniz.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Yeniay ile yeni bir cazibe, yaratıcı çalışma veya performans içeren heyecan verici gelişmeler elde edebilirsiniz.

Yeni romantik ilişkilere başlamak, beklenmedik teklifler, hediyeler almak ve hamilelik gibi mutlu edici gelişeler söz konusu olabilir. Sanatsal etkinliklere katılımlarınız hız kazanabilir veya eğlenceli bir seyahate çıkabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Yeniay ile eviniz, aileniz ile ilgi konularda yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Beklenmeyen gelişmeler yer değiştirme veya ev dekorasyon gibi konularda işe koyulmanıza neden olabilir.

bir ilişkinizin gidişatını değiştirecek kararlar alabilirsiniz. Evinizde davetler, organizasyonlar gerçekleştirebilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Yeniay ile zihinsel ve fiziksel enerjiniz daha aktif hal alıyor. Kariyer hayatınızda sizi hedefinize götürecek fikir ve projelerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Kardeşleriniz ve yakın çevrenizle daha sağlıklı ilişkiler geliştirebilirsiniz. Yaşamınızda değişiklik yapmak istediğiniz konularda bu dönem netleşebilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Yeniay ile finansal durumuz, gelirler kaynaklarınız ve sahip olduğunuz tüm değerler önemli hal alıyor.  

Ekonomik anlamda kazanç elde edeceğiniz yatırım ve girişimler için harekete geçebilirsiniz. Bazı gelişmeler, ne istediğiniz, neye değer verdiğiniz gerçeğine gözlerinizi açabilir ve yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim) Burcunuzda doğacak Yeniay yaşamınıza yenilik ve değişim getiriyor. Hayata dair ideallerinizi gerçekleştirme fırsatı bulabilir, uzun vadede başarı elde edebilirsiniz. Bu dönem ilişkilerinizi yeniden şekillendirebilir, etkileyici bir İmaj değişikliği yapabilirsiniz. Kariyer ve finansal konularda ise hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Yeniay ile Geleceğe yönelik yeni kararlar alabilirsiniz. Endişelendiğiniz konuları açığa kavuşturabilirsiniz.

Samimiyet ve paylaşım bulamadığınız kişi ve olguları hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Hastane işleri dernek ve yardım faaliyetleriyle meşgul olabilir, ibadet, meditasyon ve yoga ile ruhsal gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık) Yeniay ile çevreniz ve geleceğe yönelik hedeflerinizi gerçekleştirmek için cesur adımlar atabilirsiniz. Sosyal bir imaj, yeni arkadaşlık veya şaşırtıcı bir flörte başlayabilirsiniz. Topluma uyum sağlamak ve herkesin ilgili olabileceği konularda görevler alabilirsiniz. Bakış açınızı değiştirecek bir arkadaş tavsiyesi alabilir yada seyahate çıkabilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Yeniay ile daha fazla sosyal prestij, maddi zenginlik ve sağlam bir mevki konusunda beklentiniz artabilir. Ancak önceki yıllarda kendiniz için bir yol hazırladıysanız mesleki yükseliş, ün, promosyon gibi geleceğinizi etkileyecek olumlu yönde fırsatlar elde edebilirsiniz. Otorite figürlerinizden umduğunuz desteği alabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Yeniay ile uzak yolculuklara çıkabilir veya yurt dışı işleriyle ilgilenebilirsiniz. Yenilenmek ve farkındalığınızın gelişmesine katkı sağlayacak eğitim ve seminerlere katılabilir, geleceğe yönelik planlar yapabilirsiniz. İş, ticaret ve pazarlama konularında yeni anlaşma fırsatları söz konusu olabilir. Kişisel isteklerinize ulaşabilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Yeniay ile Bazı gerçekleri görme şansı elde edebilirsiniz. Özel ve iş konularında yüzleşmeler yaşayabilir, gizli-saklı konuları aydınlığa kavuşturarak ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Miras, nafaka, sigorta, kredi veya iş sözleşmeleri gibi durumlar söz konusu olabilir. Arzu ve beklentilerinize karşılık bulmak adına çabalarınız artabilir.