SPONSOR BULUNURSA O İSİMLE ANILIR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Sazova'ya yapılan stadyumun ismi hakkında sorulara, “Partimiz Eskişehir’e altyapı açısından önemli tesisler kazandırdı. Eskişehirspor’un bugünkü durumuna bizler üzülüyoruz Eskişehir olarak. Sahip çıkacağız, destek verilmesi gerekiyorsa destek vereceğiz. Ben Kulübü ziyaret ettim başkanla görüştüm. Taraftarla da görüştük. Bize düşen ne varsa buna hazırız. Maalesef son yıllarda sportif bir başarı alınamadı. En kısa sürede eski parlak günlerine döneceğine inanıyoruz. Stadyum ismiyle alakalı olarak, biliyorsunuz bu işler sponsorlukla yürüyor. Eğer uygun bir sponsor bulunursa o isimle anılır. Böylece hem şehre hem de kulübümüze yakışır” açıklamalarında bulunmuştu.

eskişehirspor-erkan-koca

SAMİMİ GELMEDİ

Eskişehirspor’un bir dönem önceki yönetim kurulu üyesi ve Alt Yapılardan sorumlu yönetici Selim Demircioğlu ise sosyal medya hesabından Bakan Dönmez’in açıklamalarına karşılık verdi. Demircioğlu “Bakanımızın stad için sponsor arayışı samimi gelmedi. Doğalgaz borcumuz için destek ol(a)madı. İsim sponsorluğu forma sponsorluğu gelmedi şimdi seçim geldi stada sponsor arıyoruz diyor. Stad bizim değil o parayı kulübe aktarmak için ya katakuli yapmak lazım ya stadı devir etmek” acıkmalarında bulundu.

7/24 YAŞAYAN MERKEZ OLACAK

Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca ise bu konu üzerine Selim Demircioğlu’na sosyal medya üzerinden cevap verdi. Başkan Koca “Stadyum Eskişehirspor’a devri yapılacak bilmediğiniz konuları bilenlere sorarsanız doğru bilgi alırsınız Sayın Demircioğlu.. Ve stadyumumuz 7/24 yaşayan bir merkez olacak iş yerlerinin, davet salonlarının, marketlerin, restoranların bulunduğu ve bunların kira gelirlerinin Eskişehirspor’a kalacağı bir sistem oluşturacağız” paylaşımında bulundu.