HÜSRAN ÜSTÜNE HÜSRAN

Kırmızı Siyahlı ekip sezon başından bugüne verdiği kurtuluş mücadelesini kaybetmek üzere. Şimşekler ne yazık ki sezon başından beri istediği sonuçları alamayarak hüsran üstüne hüsran yaratmaya devam ediyor. Ateş hattında karşılaştığı rakipleri önünde dahi hiçbir üstünlük sağlayamayan Eskişehirspor artık profesyonel liglere veda etmeye hazırlanıyor.

SON ŞANSLAR

Eskişehirspor için bu hafta bile büyük bir şans yaşandı. Eskişehirspor matematiksel olarak bu hafta sonu liglere veda edecekken, Yomraspor son dakikada kalesinde gördüğü golle sahadan beraberlikle ayrıldı ve Eskişehirspor için ufacıkta olsa bir mucize ışığı yandı. Eskişehirspor Kütahya’dan galibiyetle ayrılmış olsaydı, son iki hafta için çok büyük bir umut ışığı yanacaktı. Ancak Es Es bunu değerlendiremedi.

KAZANIP BEKLEYECEĞİZ

Eskişehirspor’un liglerde kalabilmesi adına artık tek bir çare bulunuyor. Tek bir matematik işlemi yapılıyor. Kalan son 2 haftada Yomraspor ve Edirnespor oynayacakları tüm maçları kaybedecekler, Eskişehirspor ise çıkacağı Elazığspor ve Nevşehir Belediye karşılaşmalarından galibiyetle ayrılması durumunda ligde kalacak. Öte yandan Yomra ve Edirne çıkacakları 2 maçtan birini kazanmaları durumunda Eskişehirspor profesyonel liglere veda edecek.