Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik ve Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi 2021-2022 Başvuru Dönemi tanıtım toplantısı Sivrihisar’da yapıldı.

Toplantıya Sivrihisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Erhan Ulutürk, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Dr. Uğur Sağlam, Mahalle Muhtarları ve faydalanmak isteyen 106 çiftçi/yatırımcı katıldı. Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Dr. Uğur Sağlam yaptığı sunumda proje konuları, başvuru şartları, değerlendirme süreci, uygulama rehberi ve özellikle makine ekipman başvuruları konusunda bilgi verdi.

Ayrıca Şube Müdürlüğü teknik personeli tarafından makine ekipman başvurularında makinelere özel şartlar, istenen belgeler, puanlama tablosu ve başvuru sistemi anlatıldı. Toplantı katılımcıların sorularının cevaplandırılmasının ardından sona erdi. 21 Ocak 2022’ye kadar sürecek başvurularda, hibeye esas proje tutarları da açıklandı. Tutarlar şu şekilde:

 ‘‘Yeni tesis başvurularında 3 milyon 500 bin TL, tamamlama başvurularında 2 milyon 500 bin TL, kapasite artırımı, teknoloji yenileme ve veya modernizasyon başvurularında 2 milyon TL'ye yükseltilmiştir. Hibeye esas proje tutarı alt limiti en az 250 bin TL'dir. Hibeye esas proje tutarının yüzde 50'sine hibe yoluyla destek verilecektir.