Nihat Özdemir'in, Riva'daki toplantıda kulüp başkanlarına "Hakkınızı helal edin." ifadesini kullandığı öne sürüldü.

Nihat Özdemir'in, Riva'daki toplantıda kulüp başkanlarına "Hakkınızı helal edin." ifadesini kullandığı öne sürüldü. Eskişehirspor’da Başkan Şimşek” Türkiye’de tek eksi üç (-3) puan cezası ile başlayan kulüp olduğumuz için maalesef hakkımızı helal edemiyoruz” dedi.

Kupaya dramatik veda 2-3 Kupaya dramatik veda 2-3

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in görevinden istifa etmesinin yankıları sürüyor. Yabancı kuralı getirmesi, yayıncı kuruluşun hala gelecek sene belli olmaması, sebebi bilinmeden hakemlerin görevden alınması ve malum Karadeniz Bölgesi takımının şampiyon olsun diye ortam yaratılması bu istifanın en büyük nedenleri… 2021-2022 sezonunda sadece Eskişehirspor’a -3 puan cezası veren de Nihat Özdemir’in Başkanı olduğu TFF idi.

Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek sezon başından beri Eskişehirspor’a, Federasyon tarafından yapılan yaptırımlar ve Nihat Özdemir’in istifası sonrası helallik istemesine kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Türkiye’de tek eksi üç (-3) puan cezası ile başlayan kulüp olduğumuz için maalesef hakkımızı helal edemiyoruz ” paylaşımında bulundu.