Seçimlere iki haftadan daha az bir zaman kala çalışmalar da hızlandı.

Milletvekili adayları harıl harıl çalışıyorlar.

Şu sırılar deyim yerindeyse şehirde adım atmadık yer bırakmayan İYİ Parti 1. Sıra adayı Nebi Hatipoğlu, semt pazarları, esnaf, cadde ve sokak gezileri, sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelme gibi etkinlikleri sürdürüyor.

Daha önce kırsalda da yoğun bir çalışma sergileyen Hatipoğlu, son olarak ailesiyle birlikte yaptığı Pazar yeri gezisinde büyük sempati topladı.


***


Yıldıztepe semt pazarına giden Nebi Hatipoğlu, esnaf ve vatandaşlarla yaptığı görüşmelerde hep aynı şikayetleri dinledi.

Hayat pahalılığı ve satın alma gücünün giderek düşmesi.

Hatipoğlu bu çalışmasını şöyle paylaştı.

“Eşim ve çocuklarımızla birlikte pazarda esnaf ziyareti gerçekleştirdik. Ailem ile sahada çalışmanın keyfini yaşarken hemşerilerimizin tevazu dolu karşılaması bizi fazlasıyla mutlu etti. Birlikte Eskişehir’in her köşesine sevgi ve huzur dolu bir gelecek getireceğiz.”

Gerçekten de genç ve dinamik bir vekil olacağının garantisini yaptığı çalışmalarla veren Hatipoğlu, seçim ofisi açılışlarında yaptığı konuşmalarla da vatandaşa umut verdi.


***


Sahanın aktif çalışanlarından biri de mevcut milletvekili ve CHP’nin 1. Sıra adayı Utku Çakırözer.

27. dönem boyunca Eskişehir’in hem merkezinde hem de kırsal kesimde yoğun çalışmalar yapan Çakırözer, şehrin her türlü sorunuyla yakından ilgilendi ve TBMM gündemine taşıdı.

Milletvekili seçildiği taktirde aynı şeyleri yapacağının da garantisini verdi.

Ancak Çakırözer, artık muhalefet milletvekili değil de iktidar milletvekili olarak halkın karşısına çıkmak istediğini vurguluyor şimdilerde.


***


Çeşitli ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile milletvekili adaylarına destek isterken, “Bugüne kadar muhalefet milletvekilleri olarak TBMM’de sizin sesiniz olmaya çalıştık. Bundan sonra sizlerin desteğiyle iktidar milletvekilleri olarak, sizin taleplerinizi yerine getiren milletvekilleri olarak karşınıza gelmek istiyoruz. Bakın 1 milyon olmuşuz ama hala havaalanımızı kullanamıyoruz. Niye? Çünkü AKP iktidarı bu şehri cezalandırıyor. Biz bu konuda kararlıyız, bu havaalanının işlemesini sağlayacağız! Bu çileyi bitireceğiz” diyor. 


***


“Kemal Kılıçdaroğlu demek Türkiye’nin kucaklaşması demek! Bu ülkeyi kutuplaştıran, bu ülkeyi ayrıştırmaya çalışanlara karşı milyonları barıştıran, kucaklaştıran, ‘biz kardeşiz’ diye hatırlatan bir isim Kılıçdaroğlu” diyen Çakırözer,  “Biz o yüzden 14 Mayıs’ın önemini kucaklaşma, kardeşlik, bütünleşme olarak görüyoruz. O yüzden Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı için desteğinizi istiyoruz.  Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanımız olarak Çankaya’ya göndereceğiz” mesajını veriyor.


***


Diğer vekil adayları da çalışıyor elbet ama şu anda sahada en çok görünen, yukarıda da belirttiğim gibi şehirde adeta adım atmadık yer bırakmayan Hatipoğlu ve Çakırözer gibi görünüyor.