AZPOLİTİK FOTOSUCelalettin Kesikbaş- Savaş Özaydemir

İkisi de Eskişehir ve Eskişehir sanayisi için çalışıyor.

Biri Eskişehir Sanayi Odası’nın çok üzün süre başkanlığını yaptı.

Diğeri Sanayi Odası’nın yeni başkanı, geçtiğimiz günlerde yapılan seçimde yeniden Başkan seçilerek ikinci dönemine başladı.

Savay Özaydemir ve Celalettin Kesikbaş’tan söz ediyorum.

İkisi de Eskişehir sevdalısı.

Bir önceki dönem yapılan Oda seçiminde Savaş Özaydemir aday değildi ama desteklediği aday Nadir Küpeli ile Celalettin Kesikbaş rakipti.

Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı seçiminde de Küpeli ve Kesikbaş yine rakipti.

EOSB’yi Küpeli, ESO’yu da Kesikbaş kazandı.

***

Gelişen süreçte hem Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi hem de Sanayi Odası o kadar uyum içinde çalıştı ki, bundan hem sanayici hem de Eskişehir kazandı.

Dolayısıyla ülke ekonomisi kazandı.

Her iki başkan da uzlaşma kültürünün temsilcileri oldular ve hayata geçirdiler.

Yine her iki başkan uzun yıllar ESO ve EOSB Başkanlığını yürüten Savaş Özaydemir’e saygıda kusur etmediler.

Bunu son yapılan Sanayi Odası seçimlerinde de gördük.

Görev yaptıkları dönem içinde de Özaydemir’i el üstünde tuttular.

***

Şu anda Küpeli ve Kesikbaş, güven tazelemiş olarak Başkanlık koltuklarında yine sanayiciye ve Eskişehir’e hizmet etmek için çalışacaklar.

Yazı içindeki fotoğrafta da görüleceği gibi Celalettin Kesikbaş ile Savaş Özaydemir, saygı ve sevgi çerçevesinde ilişkilerini sürdürüyorlar.

***

ESO Başkanlığına yeniden seçiler Celalettin Kesikbaş, genel kurul günü için “Çok onurlu ve güzel bir gün geçirdik. Hayatımın en güzel günlerinden bir tanesi oldu. Çünkü birbirimizden hiçbir farkımızın olmadığını bugün çok daha iyi gördüm. Bugün burada herkes bir aile gibiydi. Bana bu mutluluğu yaşattığınız için hepinize çok çok teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun. Önemli olan bundan sonrasını yani sürdürülebilirliği sağlamak. Bugün başka bir şey daha gördüm; herkes birbirini de özlemiş. Oy kullanmak için gelen birçok sanayicimiz ile sohbet etme fırsatımız oldu. Bundan sonraki çalışma hayatımızda hepimize başarılar diliyorum. Bu örneği inşallah Eskişehir alır ve bütün STK’larda her yerde kullanır. Bence Eskişehir ve Türkiye için son derece gurur verici, güzel bir gündü. Çok teşekkür ediyorum. Bunu devam ettirelim. Bu meclis bundan sonraki başkanları da çıkaracak. Herkesin birbirine bağlı, sevgi ve saygı içerisinde çok daha başarılı olunacağına ben kanaat getiriyorum, inanıyorum. Bizim de tek görevimiz yol gösterici olmak, tecrübelerimizi paylaşmaktır” diyerek samimi düşüncelerini aktardı.

***

Bu uzlaşma kültürü var oldukça başarısız olma şansları hiç yok.

Her iki başkana da görevlerinde başarılar diliyorum.