KOÇ BURCUNDA DOLUNAY

9 Ekim 2022Pazar günü saat 23.55 de 16 derece Koç burcundaki Ay ve Terazi burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay meydana gelecek.

Dolunay, Yeniayda başlattığımız, girişimlerin ve çalışmalarımızın sonuçlarının görüneceği gerçeğine bizleri hazırladığı dönemlerdir.

Koç-Terazi ekseninde gerçekleşen Dolunay Ben / Biz ‘den sorumlu olup, bireysellik ve ortaklıklarla ilişkilidir. Dolunay, kişisel ve iş ilişkileri, önemli toplantılar, kamusal ve kültürel etkinlikler, insan-toplum etkileşimi konularına odaklanıyor.

Dolunayın horoskopunda Balık burcu yükseliyor. Şironile kavuşumda olan Ay ve Güneş Satürn’den olumlu görünüm alırken Dolunay hükümdarı Mars da Satürn ile uyumluluk sağlıyor. Diğer taraftan Satürn-Uranüs ile devam eden kare açı içinde.

Bu enerjiler öz disiplini ve ılımlılığı harekete geçirirken bizi dengede tutmaya yardımcı oluyor. Sorumluluklarımızı yerine getirme yeteneğimizde gerçek bir güç ve güven duygusu yaşayabiliriz. Sınırlarımızın daha çok farkındayız ve onları kabul etmeye hazırız.

İdeal olarak, harekete geçme cesaretine ve tutkusuna sahip olacağız. Engeller, baskılar ve zorluklarla mücadele edebiliriz ama cesur, kararlı ve becerikliliğimizde kullanabiliriz. Özellikle liderlik becerilerimiz, bağımsızlık duygularımız, yeni şeyleri başlatma ve girişme yeteneğimiz ve ortaklıkları geliştirme gibi yeni keşifler yapma fırsatları elde edebiliriz.

Koç burcu vücudumuzda kan, baş bölgesi, gözler ve baştaki organlar ile ilişkilidir. Bu dönem, tansiyon, baş ağrıları, migren, beyin kanaması, felç, gibi ani gelişebilecek sağlık sorunlarına dikkat çekebilir. Dolunay diğer burçlarla birlikte Koç, Terazi, Yengeç, Oğlak burçlarını daha fazla etkileyebilir.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, Dolunay birinci evinizde gerçekleşiyor. Başlatılan işler, insiyatif, kişisel ve manevi gelişime ilişkin içsel değişikliklerin yanı sıra görünüm ve davranış tarzınız, imajınızın tamamlanmasına katkı sağlayacak konuları ön plana çıkıyor.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, Dolunay on ikinci evinizde gerçekleşiyor. Sırlar, yalnızlık, manevi anlamlar, bilinçdışı, ezoterik, psikoloji, inanç, soyutlama arayışında yaratıcı bir süreç getiriyor. Keşif gezileri, hastane işleri, gizli çalışmalar gibi kavramları ön plana çıkarıyor.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler,Dolunay on birinci evinizde gerçekleşiyor.Özverilik, fikirleriniz, arkadaşlarla ilişkiler, kamu dernekleri, ilgilendiğiniz gruplar, sosyal yaşamınız, geleceğinizi nasıl gördüğünüz ve nasıl hayal ettiğiniz gibi kavramları ön plana çıkarıyor.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, Dolunay onuncu evinizde gerçekleşiyor. Hedefler, başarı, sorumluluk, kariyer, mesleki gelişim, terfi, statü değişiklikleri, aile hayatı, sosyal durumda değişiklik ve otorite figürleri ile ilgili konuları ön plana çıkarıyor.
 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, Dolunay dokuzuncu evinizde gerçekleşiyor. Yurtdışı veya uzun mesafeli seyahatler, yeni bilgiler, gayrı resmi statü, dünya görüşünün genişlemesi, sosyal faaliyet, uzak akrabalar ile temaslar gibi konuları ön plana çıkarıyor.
 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, Dolunay sekizinci evinizde gerçekleşiyor. Diğer insanların para ve kaynaklarının konuları, banka, vergi, sigorta kuruluşları, borç, miras, acil işler, risk durumları, bilinç dönüşümü ve enerji çalışmaları gibi kavramları ön plana çıkarıyor.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, Dolunay karşıt burcunuzda gerçekleşiyor. Partnerinizle ile ilişkileriniz, olası her türlü ortaklık ve ayrılma, iş ilişkilerinin güçlendirilmesi, anlaşmalar, anlaşmazlıklar, olası mahkeme dava konularında çözümleri ön plana çıkarıyor.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, Dolunay altıncı evinizde gerçekleşiyor.  İş ve ev değişiklikleri, hizmet, bağlılık, işe alınan personel, sağlık konuları ile evcil hayvanlar, rutin işler, yaşam, yükümlülükleri ile ilgili kararlar almanız gereken koşulları ön plana çıkarıyor.

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, Dolunay beşinci evinizde gerçekleşiyor. Projelerinizden herhangi birinin sonuçlanması, yaratıcı süreçler, iş dünyanızda değişiklikler, çocuklar ile ilgili değişiklikler, romantik ilişkiler, eğlence, genel etkinlikler, tatil konularını ön plana çıkarıyor.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, Dolunay dördüncü evinizde gerçekleşiyor. Emlak, ev, aile, akrabalar, nakil ve vize konularındaki değişiklikler, realitenizdeki, etrafınızdaki alandaki değişiklikler ve Ebeveynleriniz ile ilgili sorumluluklarınızı ön plana çıkarıyor.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, Dolunay üçüncü evinizde gerçekleşiyor. Eğitim süreci, kardeşler, meslektaşlar tanıdıkların yanı sıra araçlar, yollar ve yolculuklar, bilgisayarlar, otomobil, iletişim, evrak işleri, entelektüel faaliyetlerle ilgili değişiklikleri ön plana çıkarıyor.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, Dolunay ikinci evinizde gerçekleşiyor. Finansal şartlar ve maddi kaynaklarda değişiklikler, bütçe ve tasarruflarınızla alakalı karar alma, önemli meselelerde sonuç alma, kredileri kapatma, borçların iadesi gibi kavramları ön plana çıkarıyor.