Ülkenin 7 farklı ilindeki meslek okullarında öğrenim gören özel çocuklar eTwinning projesiyle eğlenceli ve farklı ortak etkinlikler sayesinde sürekli çevrimiçi buluşup  harika çalışmalara imza atıyorlar.

Bursa Mehmet Torun, Isparta, Kayseri İstiklal, Ödemiş Ovakent, Osmaniye ve İzmit Nuh Çimento Özel Eğitim Meslek Okulu ile Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı "Özel Çocuklar Turşu Yapıyor” isimli eTwinning projesiyle yiyecek içecek hizmetleri alanında eğitim gören özel şefler, mevsim sebze ve meyvelerini farklı mevsimlerde tüketebilmek, farklı kültürlerdeki türevlerini öğrenip uygulayabilmek, sağlıklı beslenme gibi konularda bilgi düzeylerinin arttırılmasını sağlamak adına birbirinden lezzetli turşular hazırladılar. Şubat 2021 tarihinde başlayıp bu ay sonunda bitecek olan projede şimdiye kadar yapılan çalışmalarla büyük takdir toplayan özel şefler projenin son ortak etkinliğinde buluştu. Zoom üzerinden gerçekleşen etkinlikte ekranları başında hem arkadaşları ile bir araya gelmenin mutluluğunu hem de bireysel olarak başarmanın müthiş hazzını yaşayan öğrenciler, Ramazan ayının bereketini ellerinin lezzeti ile beraber hamura katıp yoğurarak çıtır çıtır orijinal Ramazan pidesi de yaptılar.

 

Şehit Oğuzhan Arduç son yolculuğuna uğurlandı Şehit Oğuzhan Arduç son yolculuğuna uğurlandı

DAİRE BAŞKANI DA KATILDI

 

Etkinliğe Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı Cemal Özdemir de katılarak öğrencilerin çalışmalarını izledi. Özel şeflerimizin birbirinden güzel Ramazan pidesi yapma çalışmalarını büyük bir keyf ve mutlulukla izlediğini dile getiren Cemal Özdemir, özel eğitimde başarının sınırı olmadığını bu eTwinning projesi ile bu konuda büyük bir farkındalığa imza atıldığını vurgulayarak  emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. eTwinning platformunun müthiş bir şekilde eğitimde etkileşime destek verdiğini dile getiren Özel Eğitim Meslek Okulu Yiyecek İçecek Hizmetleri öğretmenleri bundan sonra da sürekli farklı projeler ile hep bir arada çalışmalarına devam edeceklerinin müjdesini vererek öğrencilerini bir kez daha mutlu ettiler.