23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları bu yıl pandemi nedeniyle alanlarda gerçekleşmeyecek. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi online etkinliklerle bayramı kutlayacak.

Seyyid Battal Gazi Külliyesi'nin restorasyonu tamamlandı (VİDEO HABER) Seyyid Battal Gazi Külliyesi'nin restorasyonu tamamlandı (VİDEO HABER)

23 Nisan için düzenlenecek resmi tören saat 11.00’de Vilayet Meydanı’na İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenk sunmasıyla başlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından protokol konuşmaları ve günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması ile program sona erecek. Büyükşehir Belediyesi ise gün boyunca çeşitli online etkinlikler düzenleyecek. Büyükşehir Belediyesi, Çocuk Hakları Birimi, Masal Şatosu, Sabancı Uzay Evi ve Bilim Deney Merkezi, Hayvanat Bahçesi, Gençlik Merkezi, ESMEK, Senfoni Orkestrası ve Şehir Tiyatroları birimlerinin etkinlikleri ile çocukların dijital platformlarda gün boyunca kaliteli zaman geçirmesini ve bayramda evde olmanın burukluğunu yaşamamalarını hedefliyor. Büyükşehir Belediyesi, Çocuk Hakları Birimi, Masal Şatosu, Sabancı Uzay Evi ve Bilim Deney Merkezi, Hayvanat Bahçesi, Gençlik Merkezi, ESMEK, Senfoni Orkestrası ve Şehir Tiyatroları birimlerinin etkinlikleri ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı’nı coşkuyla kutlayacak. Çocukların dijital platformlarda gün boyunca kaliteli zaman geçirmesini ve bayramda evde olmanın burukluğunu yaşamamalarını hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, online etkinliklerle çocukların yanında olmaya devam edecek. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, vatandaşların gerçekleştirilecek tüm etkinlikler hakkında bilgi almak için ebbetkinlik Facebook, Instagram ve Twitter sayfalarını ziyaret edebileceklerini belirtti.