Eskişehirspor Teknik Direktörü Emre Özbayer alınan Belediye Kütahyaspor mağlubiyetinin ardından açıklamalarda bulundu. Özbayer “Takımın başına geldiğimiz ilk günden bugüne kadar oynadığımız maçlarda en üretken 90 dakikamızı yaşadık. Ancak aldığımız yenilgi bizleri çok üzdü” dedi.

ERKEN GOL BULDUK

Eskişehirspor’da 6 imza birden Eskişehirspor’da 6 imza birden

Eskişehirspor Teknik Patronu Emre Özbayer “Takımla birlikte olduğumuz günden bu zamana kadar oynadığımız tüm müsabakalardaki en üretken 90 dakikayı yaşadık..Kullandığımız korner organizasyonu sonucu kazandığımız penaltıyı gole çevirerek istediğimiz "erken" golü bularak maça başladık.. İkinci golü bulabilecek net bir pozisyonu değerlendiremedik ve bu pozisyon sonrası kaybettiğimiz bir top  talihsiz bir şekilde kendi kalemizde gole dönüştü.

RİTMİMİZİ KAYBETTİK

Yaşadığımız konsantrasyon bozukluğu oyunun ritmini kaybetmemize ve git gellerin olduğu bir oyuna sebebiyet verdi. Mağlup girdiğimiz devre arasında defans organizasyonunda rotasyonlar yaparak ikinci yarıya başladık.. Maçı kazanabilmek adına hem oyuncu hem taktik değişiklikler ile üçüncü bölge hücum organizasyonları gerçekleştirerek bir gol bularak beraberliği sağladık.

ÜZÜNTÜMÜZ ARTTI

Final paslarında doğru tercihler yapabilsek maçı belki de rahat kazanabilecek skoru alabilirdik. İki topumuzun direkten döndüğü, net iki gol pozisyonunu değerlendiremediğimiz bir maçı son dakikalarda kalemizde gördüğümüz gol ile kaybetmek üzüntümüzü daha da artırdı” dedi.