Artan hayat pahalılığı karşısında ailelerin ilkokul öğrencisi çocuklarının beslenmelerini sağlayacak gıda maddeleri konusunda duyduğu sıkıntı malum.

Ülkemizde bir süredir özellikle ilkokul çağındaki çocukların yeterli derecede beslenemediği tartışılıyor.

Bu konuda hükümete yapılan çağrıların yerini bulduğunu söylemek mümkün değil.

Çok sayıda çocuğu yeterli beslenemediği için okulda baygınlık geçirdiği de biliniyor.

Bu konuda CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelere de bir çağrıda bulundu.


***


Öğrencilerin her zaman yanında olan CHP’li Belediyeler, ilkokul öğrencilerinin beslenmeleri konusunda da duyarsız kalmadı.

Tepebaşı Belediyesi geçtiğimiz günlerde ilkokul öğrencileri için beslenme desteği çalışmasını başlattı.

Başkan Ataç, “Evlatlarımız, yemek saatlerinde kendi beslenmelerini çıkarıp yiyecekler. Çocuklarımızın yaşam koşullarını iyileştirmek hepimizin görevi” dedi.

Çocuklar için beslenme desteği sağlayan ve hayata geçirilen proje ile belediye ekipleri tarafından öğrencilere beslenme ikram edilmeye başlandı. Okul girişinde açılan stantlar ile öğünler çocuklara ulaştırılırken, proje velilerden de takdir topladı.


***


Projeyi çok önemsediğini belirten Başkan Ahmet Ataç bakın neler söyledi.

“Ülke olarak ekonomik bir krizin içindeyiz ve şartlar günden güne ağırlaşıyor. Bunu en çok hissedenlerin başında ise çocuk büyüten anne ve babalarımız geliyor. Evlatlarımız, yemek saatlerinde kendi beslenmelerini çıkarıp yiyecekler. Çocuklarımızın yaşam koşullarını iyileştirmek hepimizin görevi. Ülkemizin bu darboğaz günlerden kısa sürede çıkacağına ve daha aydınlık günlere ulaşacağına inancım tam. Dayanışma sağlamak, yardımlaşmak en büyük güç kaynağımız olacak. Tüm yavrularımızı sevgiyle kucaklıyor, başarılar diliyorum”

Bu proje kent genelindeki okullarda da devam edecek.

Hem Eskişehir’deki hem de ülke çapındaki diğer belediyeler de bu konuda projeler geliştirerek, öğrencilerin beslenmelerini sağlarlarsa küçük öğrenciler daha sağlıklı olacaktır.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, ilerleyen günlerde çalışmanın kent genelindeki okullarda her gün sırayla uygulanarak yaygınlaştırılacağını belirtti. Konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 340 04 02 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor.