17 Temmuz 2019 Çarşamba günü Saat 00.39 da Oğlak burcundaki 24 derece Ay Yengeç burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunayla beraber Parçalı Ay tutulması meydana gelecek.

Oğlak burcu, zamanı ve sorumluluğu temsil eden bir işarettir. Satürn yönetimindeki Oğlak, Zodyak’ın onuncu burcu olup, toprak elementine aittir.  Güçlü, istekli, sakin, çalışkan, duygusal olmayan, kurnaz, pratik, sorumlu ve azimle ilişkilidir.

Ay tutulması Dünya, Güneş ve Ay arasına geçtiğinde gerçekleşir.

Ülkemizden gözlenecek olan tutulma, Asya, Avustralya, Afrika, Avrupa ve Güney Amerika’nın çoğunlunda izlenebilecek.

 

Tutulma horoskopunda Boğa burcu yükseliyor. Ay, Plüton’a yakın derecede GAD ve Satürn dizilimiyle gerçekleşen tutulma Oğlak burcu temalarını ön plana çıkarıyor. Yükselen yöneticisi Venüs-Satürn karşıtlığında ve Neptün’e tirne bağlantısı ile dikkat çekiyor.

 

Oğlak burcu ay tutulması, ana yaşam hedeflerimiz, faaliyetlerimiz, statü kavramları, toplumdaki yerimiz geçmiş çalışmaların belirli sonuçları ve yaşam yolculuğumuzdaki aşamaları, yaşlılar, bayan figürleri, akrabalar ile ilgili davalar ve emlak la ilgili tüm bu alanlarda, yenilenme ve önemli kader değişikliklerini ortaya çıkarabilir.

 

Ayrıca tutulma konuları, fiziksel beden ve sağlık düzeyinde kendini gösterebilir. 
Kas-iskelet sistemi problemleri, eklemler, dizler, dişler, kronik hastalıklar ve ihmal edilmiş rahatsızlıklar kendilerini hatırlatabilir.

Yine bu dönem, Psiko-duygusal, yeme bozuklukları, uyku bozuklukları, mide problemleri ve göğüs bölgesindeki organlar altında çözülmemiş problemler, ortaya çıkabilir.

 

Tutulma, diğer burçlarla bilirlikte Oğlak, Yengeç, Koç ve Terazi burçlarını daha fazla etkileyebilir.

 

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) ) Sevgili Koçlar, Tutulma onuncu evinizde gerçekleşiyor. Hedefler, başarı, sorumluluk, kariyer gelişimi, mesleki gelişim, terfi, statü değişiklikleri, aile hayatı, sosyal durum, hukuksal meseleler bakımından değişiklikler ve otorite figürleri ile ilgili konuları  ön plana çıkarıyor.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, Tutulma dokuzuncu evinizde gerçekleşiyor. Yurtdışı seyahatleri veya uzun mesafeli seyahatler, yeni bilgiler, gayrı resmi statü, dünya görüşünün genişlemesi, sosyal faaliyet, uzak akrabalar ile temaslar gibi konuları  ön plana çıkarıyor.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, Tutulma sekizinci evinizde gerçekleşiyor. Diğer insanların para ve kaynaklarının konuları, banka, kredi, vergi, sigorta kuruluşları, borç, miras, acil işler, risk durumları, bilinç dönüşümü ve enerji çalışmaları gibi kavramları  ön plana çıkarıyor.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, Tutulma karşıt burcunuzda gerçekleşiyor. Partnerinizle ile ilişkileriniz, olası her türlü ortaklık ve ayrılma, iş ilişkilerinin güçlendirilmesi, anlaşmalar, anlaşmazlıklar, olası mahkeme dava konularında çözümleri ön plana çıkarıyor.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos)  Sevgili Aslanlar, Tutulma altıncı evinizde gerçekleşiyor.  İş ve ev değişiklikleri, hizmet, bağlılık, işe alınan personel, sağlık konuları ile evcil hayvanlar, rutin işler, yaşam, yükümlülükleri ile ilgili kararlar almanız gereken koşulları ön plana çıkarıyor.

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, Tutulma beşinci evinizde gerçekleşiyor. Projelerinizden herhangi birinin sonuçlanması, yaratıcı süreçler, iş dünyanızda değişiklikler, çocuklar ile ilgili değişiklikler, romantik ilişkiler, eğlence, genel etkinlikler, tatil konularını ön plana çıkarıyor.

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, Tutulma dördüncü evinizde gerçekleşiyor. Emlak, ev, aile, akrabalar, nakil ve vize konularındaki değişiklikler, realitenizdeki, etrafınızdaki alandaki değişiklikler ve Ebeveynleriniz ile ilgili sorumluluklarınızı ön plana çıkarıyor.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, Tutulma üçüncü evinizde gerçekleşiyor. Eğitim süreci, kardeşler, meslektaşlar, tanıdıkların yanı sıra araçlar ve yollar, bilgisayarlar, otomobil, iletişim, evrak işleri, entelektüel faaliyetlerle ilgili değişiklikleri ön plana çıkarıyor.

 

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, Tutulma ikinci evinizde gerçekleşiyor. Finansal şartlar ve maddi kaynaklarda değişiklikler, bütçeniz ve tasarruflarınızı ilgilendiren karar alma, önemli meselelerde sonuç alma, kredileri kapatma, borçların iadesi gibi kavramları  ön plana çıkarıyor.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, Tutulma birinci evinizde gerçekleşiyor. Başlatılan işler,  insiyatif, kişisel ve manevi gelişime ilişkin içsel değişikliklerin yanı sıra görünüm ve davranış tarzınız, imajınızın tamamlanmasına katkı sağlayacak konuları ön plana çıkıyor.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, Tutulma on ikinci evinizde gerçekleşiyor. Sırlar, yalnızlık, manevi anlamlar, bilinçdışı, ezoterik, psikoloji, inanç, soyutlama arayışında yaratıcı bir süreç getiriyor. Keşif gezileri, hastane işleri, gizli çalışmalarınız gibi kavramları  ön plana çıkarıyor.

 

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, Tutulma on birinci evinizde gerçekleşiyor. Özverilik, fikirleriniz, arkadaşlarla ilişkiler, kamu dernekleri, ilgilendiğiniz gruplar, sosyal yaşamınız, geleceğinizi nasıl gördüğünüz ve nasıl hayal ettiğiniz gibi kavramları  ön plana çıkarıyor.