Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta elektrik dağıtım hizmeti sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri (Yerel Seçimler) öncesinde hazırlıklarını tamamladı. OEDAŞ, oy verme işleminin başlayacağı 31 Mart saat 08.00’den itibaren hem sahada hem de ana kontrol merkezinde görev alan ekiplerin sayısını artıracak. Olası bir arıza durumunda ilk etapta ana kontrol merkezi devreye girecek ve SCADA sistemi ile uzaktan müdahale gerçekleştirecek. Yerinde müdahale gereken durumlarda ise arıza, bakım ve onarım ekipleri en kısa sürede çalışma yaparak enerji arzını yeniden sağlayacak. Ekipler, 1 Nisan sabah 08.00’e kadar teyakkuz halinde olmaya devam edecek.

Seçim sonrasında da planlı kesinti yapılmayacak
OEDAŞ seçim öncesinde ayrıca, aralarında il ve ilçe seçim kurullarının olduğu bölgeler başta olmak üzere belirlediği 79 kritik noktadaki hat ve trafoların bakımlarını tamamladı. Şirket, Ramazan ayı boyunca planlı kesinti yapmayacağını daha önce duyurmuştu. Dolayısıyla seçimi takip eden günlerde de planlı kesinti yapılmadan enerji arzı sağlanacak.

Vatandaşlar olası bir arıza durumunda veya diğer talepleri için 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren ‘ALO 186 OEDAŞ Çözüm Merkezi, ‘OEDAŞ 186’ mobil uygulaması, internet sitesi ve e-posta üzerinden OEDAŞ ile iletişime geçebilir.

Editör: Milli İrade