Eskişehirspor'da 12 Haziran'a ertelenen kongre gerçekleşti.

Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da seçime tek aday olarak giren Mehmet Şimşek güven tazeleyerek, aidatını yatıran kongre üyelerinin oy birliğiyle 3 yıllık görev süresi ile başkan seçildi. Mehmet Şimşek seçilmesinin ardından, mazbatasını aldı.

Eskişehirspor Berkay Tanır ile yeni sözleşme imzaladı Eskişehirspor Berkay Tanır ile yeni sözleşme imzaladı

Eskişehirspor’da mevcut Başkan Mehmet Şimşek, kulübün önünü açmak için Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde 27 Mayıs Cuma günü saat 18.00’da Olağan Mali, saat 19.00’da ise Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı almıştı.27 Mayıs’ta çoğunluk sağlanamadı ve Mali Kurul 3 Haziran’da çoğunluğa bakılmaksızın aynı yer ve saatte yapıldı. Olağanüstü Seçimli Genel Kurul ise Divan tarafından 12 Haziran Pazar saat 14.00’a ertelenmişti. Dün yapılan kongrede kulübü sahipsiz bırakmamak için güçlü bir yönetim listesi çıkaran Başkan Mehmet Şimşek tek aday olarak girdiği kongrede yeniden başkan seçildi.

‘Mücadele etme sözü veriyoruz’

Biz arma yere düşmesin diye mücadele etmekten yorulsak da, bu yorgunluk sizleri böle gördükçe çalışmaya ve bizi yerden kaldırmaya doğru gidiyor. Çok kalabalık bir Yönetim Kurulu listesi yaptık. Amacı sadece Eskişehirspor olan, arma için mücadele eden bu uğurda çalışan maddi manevi gecesi gündüze katacak herkesi ve sadece Eskişehirspor bilinci olan insanları bir araya getirmeye çalıştık. Çünkü biliyoruz bunun altı devamı yok. Belki bunu son şans olarak görüyoruz. Tüm Yönetim Kurulu arkadaş ve taraftarlarımızla birlikte şehrimizle biz olup mücadeleye devam etme kararı aldık. Sizde uygun gördüğünüz için teşekkür ederiz. Bu sene işimiz daha zor. Ekonomik ve hayat şartları olarak. Yapabileceğimizin en iyisini yapıp mücadele etme sözü veriyoruz.