AKP BU SONUÇTAN ZAFER ÇIKARAMAZ

Hakkı Yılmaz Hakkı Yılmaz
Hakkı Yılmaz'la Açık Açık

Dün AKP Eskişehir Milletvekilleri Nabi Avcı ve Emine Nur Günay ile Belediye Başkan Adaylarının basın toplantısını canlı canlı izledim.

Yapılan açıklamalar, verilen mesajlar ve sonuçların değerlendirmesine dair yorumları dinleyince AKP’nin her seçim sonrasında olduğu gibi Eskişehir’de neden başarılı olamadığı ve olamayacağı ile ilgili kanaatim güçlendi.

Görünen o ki bu sonuçları sanki galip gelmiş, zafere ulaşmış gibi değerlendirerek üzerlerine aldıkları sorumluluğun bedelini ödemekten kaçınan birileri var.

Görünen o ki bu sonuçlar Türkiye geneline bakarsak aslında fena değil diyerek bırakın öz eleştiri yapmayı bununla neredeyse övünecekler var.

Harcanan onca para, getirilen onca Bakan ve vaatlere rağmen bu sonuçların kendileri için başarı olduğunu düşünen kimlerse, emin olun bu seçimin bedelini ödemesi gereken onlardır.

AKP kurmayları topu taca atarak yine öz eleştiri yapmadan, ahbap, çavuş düzeninde bir yönetim anlayışı sergileyecekse 2024 yılı içinde sonuç değişmeyecek ve aynı tablo daha da farklı yansıyacaktır sandıklara.

Bu yüzden hamasi söylemleri bırakıp bir an önce tabana yönelmeleri ve değişim için gerekli adımları atmaları gerekli. 

***

Doğan’ın Trolleri

AKP Odunpazarı Başkan Adayı Volkan Doğan için sonuçlar gerçekten büyük bir hezimet oldu. Öyle ki Doğan seçim ofisi önünde bir sahne kurdurmuş, sonuçtan o kadar emin ki kutlama yapmayı planlamıştı. Evdeki hesap çarşıya uymadı ve seçim gecesi Doğan adına hayallerin suya düştüğü bir geceye dönüştü.

AKP Odunpazarı İlçe Başkanı iken çok sempatik, çok efendi, çok daha sakin gözüken Doğan’ın kaybetmesine sebep olan pek çok etken oldu. MHP’nin desteğine rağmen, CHP’li gözüken tatlı su demokratlarının algı operasyonlarına rağmen, Başbakan gibi projeler sıralayıp, Bakanların desteğini almasına rağmen Doğan kazanamadı.

Sempatikliği antipatikliğe dönüştü, efendi tavrının altından agresif, saldırgan bir adam çıktı. Ama ona en çok puan kaybettiren ve herkesin tepki gösterdiği şey sosyal medya platformlarında başta gazeteciler olmak üzere pek çok insanı rahatsız eden trol hesaplarıydı.

Volkan Doğan’ın destekçisi olan trol hesaplar ve onları yönettiği aşikar olan bazı isimler kaba, nobran hatta insanların ailesine, eşine varıncaya kadar mesnetsiz küfürlerle Doğan’a büyük bir eksi yazdırdılar.

Kazım Kurt’tan çok ekibiyle uğraşarak, zoraki hazırlanmış videolarla insanları karalayarak sonuca gideceklerini düşünürken, beklemedikleri tepkilerle karşılaştılar. Hatta işi o kadar rayından çıkardılar ki Kazım Kurt’a bir sebepten küs ve destek olmayacak insanların bile Kazım Kurt’u kucaklamasına vesile olarak adeta terse çalıştılar.

Doğan madem yola devam diyor lütfen bu uyarılarımızı dikkate alsın. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç beklemek inanın biraz saflık olur.

EN SON EKLENEN HABERLER

KTO Karatay Üniversitesi 2 öğretim üyesi alımı yapacak.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 45 öğretim üyesi alımı yapacak.

Kırklareli Üniversitesi 26 öğretim üyesi alımı yapacak

Eskişehir Sanayi Odası, “Avrupa Yeşil Mutabakatı (Green Deal)” konusunda önemli bir adım attı. “ESO Sürdürülebil...

Ruhsatsız iş yerlerinde korona virüs tedbirlerini hiçe sayarak kumar oynayan 144 kişiye idari para cezası uygulandı.

Tarım arazilerinde gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde 910 dekarlık alanda tarım faaliyetlerine başlayan Odunpazarı Belediyesi, sını...

Yukarı Çık