OYNAMADAN KAZANILMAZ -2-

Şükrü Oytan Şükrü Oytan

Oyuncuların azami çabayı sarf edecek hevese gelmedikleri zaman iş zorlaşır..

İki haftadır bu zorluğu yaşıyoruz..

Onlar ve Biz

 Bizden farklı yönleri ayağa oynamaları, topa sahip olunca hızlı çıkmaları, oyunu hızlandırmaları, iyi alan savunması ve eş değiştirme yapmaları, sahaya tam olarak kullanarak oyunu yaymaları, üç yıl beraber oynayan altı kişinin kadroda olması ve sezon başı  transferlerini takıma iyi monte etmeleri, takım uyumları ve girdikleri  pozisyonları gole çevirmeleriydi..

   Gollerdeki en büyük hatamız savunmada mesafeleri  ve savunma dizilişini  doğru ayarlayamamamızdır. Yaratılan boşluklar gollerin alt yapısı oldu.4 golü bu boşluklardan  buldular.

Kaleci Melih yediği 2.golden utanç duymalı.. Rakip 1,85cm  olsa sende öyle..60 cm sıçrasa sende öyle .Toplam 2,45 cm yapar. Fark senin kol boyun..,  En az 30-40 cm fazlalığın var . 2,45 lik bir adam senin 2.75 lik boyuna rağmen kafayı nasıl vurur..?

Kadroda üç farklı isim vardı. Berkay yerine Sezgin.. Çok normal.. Son haftaların en çok hata yapan adamı kulübeye çekilmiş.. Emre yerine İbrahim Halil bu da zorunlu değişiklik. Emre’nin hanımını zor bir doğum yapması. Tek ana değişiklik.  Kıvanç yerine Furgan Polat. Bu maya da tutmadı, takıma bol geldi.. Kadroda tek eleştirilecek isim bu..

    Teknik ve değer olarak rakip sizden üstün olabilir ancak hızlanabilen takım maçı alır

Hızlı oyun ve beceriklilik  çok iyi olmalı. Bu eksiklikleri  biz yaşarken, onlar bizden daha hızlı oynadı ve gol bölgelerinde becerikliydiler. Hızlı oyunları9 ve savunmadan topla çabuk çıkışları 5 pozisyon kazandırdı 4 ü gol oldu.. Hızlı çıkış ve oyunu hızlandırmaları bizim savunma dizilişimiz ve duruşumuzu alt üst etti ,bıraktığımız boşluklar onlara yaradı.

   Topu kazanınca boş alan yaratmak,kayıp edince rakibin alanını daraltmak esastır.

Onlar özellikle orta saha ve savunmada bunu çok iyi becerdi, baskılı oyunları ile ilk 45 dakika oynatmadılar. inci yarı oyunu kendi sahalarında kabul ettiler bizde topla oynamış göründük..Bu na rağmen iki gol buldular..

Bizde orta saha sıfırdı. Mehmet Özcan ve Furgan sahada yoktu. Ne savunmaya destek verdiler, ne alan daralttılar, nede hücuma top ürettiler, oyunu hızlandırdılar. Furgan iki kez taç attı bir kez buluştuğu topu rakibe attı. Orkestra şefleri uyuyunca takım kafasına göre çaldı oynadı..

Bundan Sonrası

Altın ordu genç çok koşan, maçı bırakmayan, oturmuş bir takım. Zor  maç olacak. Onların oyun temposu bizi yorar, özellikle 60-65 sonrası oyundan düşeriz. Çok akıllı bir oyun planı uygulamamız gerekir. Zor maç..

Bu maç sonrası milli maçlar arası var..

Çapa ‘Çok eksiğimiz var ‘ diyor.. İşte fırsat. Kapatın eksiklikleri. Kondisyon mu, taktik anlayışı eksikliği mi, uyum boşluğumu, takım olma ruhunun canlandırılması mı? Buyrun beyler el birliği ile yeni bir futbol oynayan takım olalım.

Bu son fırsat.. Bundan sonrasının mazereti yok…..

EN SON EKLENEN HABERLER

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 27 Şubat-5 Mart tarihli illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı.

Eskişehirli Milli kayak sporcuları U14 yaş kategorisinde Alya Çetintaş ve U16 yaş kategorisinde Yağmur Tuna Kosova'da milli takım formasıyla &u...

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Araştırma Görevlisi alacak

İstinye Üniversitesi 38 Akademik Personel alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı 19.940 Sözleşmeli Öğretmen alacak.

Fırat Üniversitesi 112 Sözleşmeli Sağlık Personeli alacak.

Yukarı Çık