Şehir Koleji’nin liseli kız öğrencileri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününe özel kadına karşı şiddetin son bulmasına yönelik anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi

Gözden kaçırmayın

Giresun Üniversitesi 30 Öğretim Üyesi alıyor Giresun Üniversitesi 30 Öğretim Üyesi alıyor

Şehir Koleji’nin liseli kız öğrencileri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününe özel kadına karşı şiddetin son bulmasına yönelik anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi.

şehir-koleji-kadın-yürüyüşü-2

Espark AVM ikinci katında toplanan 70 lise öğrencisi ile öğrenci velileri, okul müdürleri ve öğretmenler Frozen farkındalık etkinliğinde 2 dakika boyunca “donuk” bir şekilde durarak, kadın cinayetleri ve kadına şiddete karşı protesto gösterisi yaptılar. Daha sonra alkışlar ve sloganlar eşliğinde AVM’yi gezen grup, “Evde, işte, sokakta kadına şiddete sessiz kalma”, “Şiddetin değil, sevgin konuşsun”, “Kadın insanlığın kanatlarıdır”, “Kadına değil, şiddete karşı el kaldırın” yazılı pankartlar taşıdılar.

Lise öğrencileri, öğretmenler ve velilerin katıldığı etkinliğe Şehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Baha Bakır, Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Hocaoğlu ile Genel Müdür Hakan Gediktaş da katılarak destek verdi.

Liseli kızların bu etkinliği AVM içinde bulunan vatandaşlar tarafından taktirle karşılandı ve alkışlandı.