Günümüzde çalışan ailelerin en büyük ihtiyaçlarından biri olan kreş konusu Odunpazarı bölgesinde çözüme kavuşturuluyor.

Belediye Başkanı Kazım Kurt’un seçim vaadlerinin başında gelen her mahalleye bir kreş sözü de giderek yerine getiriliyor.

Göreve geldiği ilk günlerde bu konunun üzerinde önemli duran Kurt, gerçekleştirdiği kreşlere yenilerini de ekliyor.

Bu arada hayırsever vatandaşların da kreş yaptırma talepleri arka arkaya geliyor.

***

Bir süredir çalışmaları devam eden Vadişehir kreşinde sona gelindi. 13 Ekim Çarşamba günü ön kayıtların başladığı Vadişehir Kreşinde, kısa sürede eğitime de başlanacak. Kreş çalışmalarının devam edeceğinin altını çizen Başkan Kurt, “Hemşehrilerime verdiğim her mahalleye kreş sözünün arkasındayım. Odunpazarı’ndaki kreş çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Vadişehir Kreşimiz çocuklarımıza, kadınlara ve tüm hemşehrilerime hayırlı olsun” dedi.

Başkan Kurt’un talimatıyla kreş çalışmalarına hız verilirken, Vadişehir Oyunpazarı Gündüz Bakımevi ve Kreşiyle mahalledeki çalışan aileler de rahata kavuşacak.

***

Vadişehir Oyunpazarı Gündüz Bakımevi ve Kreşi, 3 yaşından 6 yaşına kadar olan çocuklara hizmet verecek. 2 katlı olan Vadişehir Oyunpazarı Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nde 7 sınıf olacak. 140 çocuğun okul öncesi eğitim alacağı Vadişehir Oyunpazarı Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nde sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı gibi hizmetleri yer alacak. 20’şer kişilik sınıflarda hizmet verecek olan kreş, Ihlamurkent Mahallesi Goncagüller Sokak’ta bulunuyor.

***

Belediyenin yaptırdığı kreşlerin yanı sıra vatandaşlardan da kreş yaptırma talepleri gelmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde protokolü imzalanan Eldem ailesinin anneleri Zeynep Eldem adına Emek mahallesinde yaptıracakları kreş de bu mahalleyi rahatlatacak.

Ayrıca iş insanı Çetin Bingöl de kızı Hilal Bingöl adına bir kreş yaptıracak.

Yine iş insanlarından Altan Özkan da annesi Şerife Özkan adına bir kreş yaptıracak.