Eskişehirspor Başkan Vekili Erkan Koca Kulüp muhabirlerine açıklamalarda bulundu. Koca “ Neden kulübün bu hale geldiği belli” dedi.

Eskişehirspor Başkan Vekili Erkan Koca Kulüp muhabirlerine açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı. Koca “ Neden kulübün bu hale geldiği belli” dedi. Verdiği örnekte berabere kalınan maçta 1 milyon TL pirim dağıtıldığını belgelerle ispatladı.

Görevden kaçmadık

Kulüp muhabirlerine verdiği açıklamaların başında yarın ki maç hakkında konuşmalarına başlayan Başkan Vekili Erkan Koca “Sakat oyuncularımız geri döndü. Bu aranın bize çok faydası oldu. Kendi sahamızda çok önemli bir Tarsus maçımız var. Her maça final havasında hareket ediyoruz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Hiçbir zaman görevden kaçmadık. Bu zamana kadar başladığımız hiçbir işi yarım bırakmadık.50-55 milyon TL borç kapattık. Bunu da kimse bizden beklemiyordu. Şuanda bunu telaffuz etmek istemiyorum ama düşsek de biz devam edeceğiz. Görevimizin başındayız.

Kaya’dan memnunuz

Suat Kaya ülkenin yetiştirmiş olduğu ender futbolculardan bir tanesi. Ona saygımız sonsuz. O geldikten sonra gözle görülür bir değişim oldu. Halen de öğretici durumda. Biliyorsunuz ligin en genç kadrosuna sahibiz. Hocamızdan memnunuz. Gelecek sene için planlamayı sezon sonu oturup konuşacağız. Spor Toto konusunda da ilerleyen günlerde Başkanımız Mehmet Şimşek açıklama yapacak. Halen daha Spor Toto’ya biz fatura kesiyoruz. Oradan gelecek alacaklar yine borçlara gidecek.

Hesabını verecekler

Gözden kaçırmayın

Dersimiz Nazilli Dersimiz Nazilli

Bizim kimseden çekincemiz yok. Yaptığımız her şeyin hesabını vereceğiz. Yalnız geçmişe baktığımızda bu borç nasıl oluştu diye baktığımızda önümüze çeşitli şeyler ortaya çıktı. Bunların herkes hesabını verecek. Buralarda bir usulsüzlük gördüğümüzde savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Bir örnek vereyim size 2014 yılında çok enteresan bir belge var. Eskişehirspor’un hiçbir iddiası olmayan Süper Ligde bir iç saha maçı berabere bitmiş. Şöyle bir sıkıntı var berabere kalınan maça 1 milyon TL prim verilmiş. Görevlilere 100 bin TL para verilmiş. Bu parayı zamanın sportif direktörü elden dağıtmış. O zamanın parasıyla asgari ücretin 23 katı para verilmiş. Neden kulübün bu hale geldiği bellidir. Hukuksuz bir durum yok minareyi çalan kılıfını hazırlamış. Bizim çocuklar şuan asgari ücret maaş alıyor. Asgari ücretin altında da maç kazandığı zaman prim alıyorlar.