Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt TFF'nin yanıtlaması istemiyle bir dilekçe hazırladı ve Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt 4982 sayılı bilgi edinme kanundan faydalanarak TFF'nin yanıtlaması istemiyle bir dilekçe hazırladı ve Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdi. Eskişehirspor’da Başkan Mehmet Şimşek” böyle bir şeye ilk kez şahit oluyorum çok gurur duydum teşekkür ederim Başkanım” dedi.

Kazım Kurt'un Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdiği iki sayfalık yazılı dilekçede şu ifadeler yer alıyor;

Konu: Eskişehirspor'a karşı meydana gelen hakem hatalarının "bilerek ve isteyerek yapılıp yapılmadığı" hakkında sorularımın yanıtlanması istemidir.

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANLIĞINA

 420 bin nüfuslu Eskişehir Odunpazarı Merkez ilçe Belediye Başkanıyım. Kurulduğu günden beri Anadolu futbolunu en üst düzeylere çıkarmaya çalışan, kupalar kazanan, ülkemizi yurtdışında temsil eden Eskişehirspor’umuz zor günler yaşıyor. Profesyonel futbol sistemimizin yönetimsel yanlışlar nedeniyle, kötü yönetilen takımların daha çok borçlanmasına izin verilmekte olması ve bizim de kötü yönetimlerimizin bulunması sebebiyle TFF 2. lige düştüğümüz malumdur. Tarihi boyunca Eskişehirspor’umuz futbolcular yetiştirmiş, milli takıma futbolcular kazandırmıştır. Hatta kaptanlık yapan futbolcularımız olmuştur. 
Ama bugün Eskişehirspor’umuz denetlenmemekten kaynaklı borç yükü altındadır ve transfer yasaklıdır. Bu yasak alt yapıyı da kapsamaktadır.

Ne ilginçtir ki, başka takımdan futbolcu alamayan kulübümüz 10 yaşındaki çocuga da lisans çıkartamamaktadır. Yani takım kurmakta imkânsızlıklar yaşatılmaktadır. 

Yukarıdan beri saydıklarım yetmezmiş gibi, bu yılın ilk beş haftasında maçlarımızı yöneten hakemler de kazanmamamız için her şeyi yapmaktadır. Zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olması gereken spor adamlarına yakışmayacak hatalar yapılmaktadır. Özellikle son hafta oynanan Amedspor deplasman maçında futbol katledilmiştir. 

Sakat bir şekilde maç kazanan boksör o anları anlattı (VİDEO HABER) Sakat bir şekilde maç kazanan boksör o anları anlattı (VİDEO HABER)

1) Maçlara hakem atamaları elektronik ortamda mı yoksa elle yazılarak mı yapılmaktadır? 
2) Atamalar yapılırken hangi ölçütler dikkate alınmaktadır?
3) Amedspor - Eskişehirspor müsabakasının hakem ve gözlemci raporlarının bir örneğinin tarafıma gönderilmesi mümkün müdür? 
4) Çok açık bir ofsayt pozisyonunda atılan golün geçerli sayılması hangi futbol kuralına bağlıdır? 
5) Ofsayt halinde atılan gol bir hakem hatası değil midir? 
6) Kural-hakem hatası müsabaka sonucunu etkilediğine göre müsabakanın iptali söz konusu mudur? 
7) Bundan sonra ES ES'in maçlarına futbolu bilen hakem ve gözlemcilerin atanması sağlanacak mıdır? 

Bu açıklamalar ışığında aşağıdaki soruların yanıtlanması ve 4982 sayılı bilgi edinme kanuna göre bilgi-belgelerin gönderilmesini istemekteyim. 

Gereğinin yapılmasını arz ederim. Saygılarımla.