FUTBOL ŞEHRİ

Eskişehirspor Teknik Direktörü Levent Kartop “Eskişehirspor’un ne kadar büyük bir camia olduğunu ilk geldiğim günde gördüm. Çilimli ile oynadığımız ilk deplasman maçında da gördüm. Armasının peşinde koşan önemli bir topluluk var. o gücü sahada bize hissettiren önemli bir taraftar grubu var. Sanayi odası bizi kahvaltıya davet ettiler. Buradaki iş adamlarının her türlü desteğe  hazır olduklarını belirttiler.

BEN TAKIMA İNANIYORUM

Bu  haftaki  oynayacağımız Ankara TKİ maçı çok önemli. Kendi sahamızda iyi bir takıma karşı oynayacağız. İnşallah bu haftayı da kayıpsız atlattığımız da önümüze daha iyi bakacağımızı düşünüyorum. Ben takımıma güveniyorum.  Her hafta üstüne koyarak gideceğimize inanıyorum. Futbolcu kardeşlerimizde bu bilinçte.

BİZE GÜÇ VERİYORLAR

Taraftarımızın da bu maçta bizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum. Onların gücünü hissetmek bize daha çok güç veriyor. İnşallah taraftarımızın desteğiyle üç  puanı alıp liderliğimizi sürdürmek istiyoruz.

KALİTELİ TAKIMIZ

Serdar ile Erdin’in sakatlıkları vardı. Onlar aramıza katıldı. İdmanlarda iki gündür çıkıyorlar. İnşallah Ankara TKİ maçında onlardan da faydalanacağız. Onlarda bizim değerli önemli oyuncularımız. Bireysel anlamda kaliteli bir takımız. Geçen sene bulundukları liglerde şampiyonluk yaşamış oyunculara sahibimiz. İnşallah sezon sonunda o şampiyonluğu burada taçlandırıp, kendilerini ve Eskişehir halkını çok mutlu edecekler. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece bu takımı hiç  bir rakip yenemez diye düşünüyorum. O potansiyel var bu şehirde.

MAÇ SONRASI İZİN

İlk maçımızı 4 Şubat’ta oynayacağız 5 günlük bir izin vereceğiz futbolcularımıza ondan sonra Eskişehir’de tekrar toplanacağız ve 1 haftalık çalışmanın ardından  Antalya’da hazırlık maçları oynamak için orada da 1 hafta kamp yapacağız. İkinci yarı öncesi toplam 15 günlük bir kamp süreci geçirmiş olacağız. Ardından da  oradaki eksiklere göre de transfer çalışmaları yapacağız” dedi.