UMUTLARLA BAŞLADIK

Eskişehirspor ligin ikinci yarısına umut dolu başlamıştı. İlk maçı kaybetmesine rağmen Konya’da alınan galibiyet ve içerideki Şile beraberliği ile ikinci yarıya iyi başlayan Eskişehirspor ligde kalma yolunda taraftarlarına da umut ışıklarını yakmıştı. Bu iki karşılaşmada ise Şimşekler genç kadrosu ile sahaya çıkmıştı.

HEYECAN YAŞADIK

Transfer tahtası açılıp yeni isimlerin kadroya katılmasıyla birlikte Eskişehirspor’da daha da büyük heyecan başlamıştı. Yeni kadro ve yeni teknik ekip ile ilk maçta Hacettepe karşısında beraberlik çıkaran Es Es evinde ise Karbel Karaköprü’ye 3-1 mağlup oldu. Bu sonucun ardından yeni hocasına da veda etti. Ardından Eskişehirli teknik adam Ali Onur Cerrah takımın başına getirildi.

PUANLAR TOPLADIK

Cerrah’ın gelmesiyle birlikte Eskişehirspor’da önce Edirne galibiyeti, ardından Karşıyaka beraberliği ve iç sahada Kelkit galibiyeti ile camiada ligde kalma adına umutlar çok daha fazla artmaya başladı. Yomra beraberliği ile Eskişehirspor 4 haftalık puan toplama istikrarını kapattı. Hatta bu kadro bu sezon ligde kalır ve gelecek sezon şampiyonluğa oynar hesapları dahi yapıldı.

ÇÖKÜŞ BAŞLADI

Ancak bu haftadan sonra çok büyük düşüş başlandı. Eskişehirspor özellikle kendi rakipleri ile oynadığı 4 karşılaşmadan üst üste aldığı mağlubiyetlerle sezondaki kaderini çizmeye başladı. Cerrah ile 4 maçta 8 puan alan Es Es, son 4 maçında ise 0 çekti ve rakip kalelere gol dahi atamadı. Buda Cerrah’ın takımda ki sonunu hazırladı.

FIRSAT KAÇTI

Kendi rakipleri karşısında puan dahi alamayan ve ligde kalma adına umutlarını bu kez yitirmeye başlayan Eskişehirspor, yeni hocası Sezgin Coşkun ile lider Mersin İdman Yurdu karşısında sürprize imza atarak sahadan galibiyetle ayrıldı. Ardından ise rakiplerin puan kaybettiği ve ligde kalma adına umutların yeniden yeşereceği maçta ise Şimşekler son hafta Belediye Kütahya’ya kaybetti.

BEKLEMEYE ÇEKİLDİK

Şimdi ligde son 2 maç kaldı. Eskişehirspor için tehlike çanları da çalar oldu. Kırmızı Siyahlılar son 2 maçını kazanacak, rakipleri Edirne ve Yomra maç kazanamayacak ki Eskişehirspor ligde kalacak. Kısacası istikrarsız geçen bir sezonda Eskişehirspor kendi kaderini belirleyecek maçlarda kazanamazken, son iki maçta ise ya mucizeyi gerçekleştirecek, yada profesyonel liglere veda edecek.