Divan Kurulu Başkanlığına Sevgi Akmen’in seçildiği genel kurula, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt şehir dışında olduğu için katılamazken, genel kurulda Başkan Kurt’u temsilen Odunpazarı Belediyesi Başkanvekili Emre Genç, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Bozüyük Kent Konseyi Başkanı Nurettin Oydu ve Genel Sekreteri Gülçin Agahoğlu yer aldı.

Odunpazarı Kent Konseyi faaliyet slaytı ve değerlendirilmesi yapıldıktan sonra Odunpazarı Kent Konseyi Başkan Adayı İsmail Kumru söz aldı. Odunpazarı Kent Konseyi faaliyetlerini tüm halka açtıklarını ifade eden Kumru, kent konseyi çalışmalarını birlikte yönetme mantığını ile hayata geçirdiklerini söyledi. Bunları yaparken Eskişehir, Odunpazarı ve ülke gündemi ile ilgili birçok konuyu işaret ettiklerini belirten Kumru, “Bu konuların başında Eskişehir’de Kömürlü Termik Santralle ilgili kesin ve net tavır yer alıyor. Eskişehir’de çevre yolunun yapılması, stadyum alanıyla ilgili mutlaka sivil toplum kuruluşları ve vatandaşa daha detaylı bilgi verilmesi gerektiğini söyledik. Dile getirdiğimiz konulardan biri de Odunpazarı Bölgesinde spor tesisleri ile ilgili oldu. Spor komplekslerinin yaygınlaştırarak, çocuklara gençlere imkan yaratılması gerektiğini ifade ettik” dedi. Gerçekleştirilen seçimde, İsmail Kumru tekrar Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı seçilirken, Odunpazarı Kent Konseyi Yürütme Kurulu ise şu isimlerden oluşuyor:

Yrd. Doç. Dr.Duru Şahyar Akdemir, Derya Özkan, Batuhan Eldem, Utku Ölmezer, Tuğba Damarsoy, Metin Yıldız, Av. Alp Osman Karaosmanoğlu, Dr. Nesrin Ekici, Alper Karaca, Meriç Güney, Sevim Yıldız Çeliker, Nazlı Türeli,

Varol Sönmez, Derya Şenbağ, Gülçin Yapıcı Yıldız, Hilal Şahin, Aşkın Kurt.