Eskişehirspor Teknik Direktörü Emre Özbayer “Göreve gelirken camiaya ve futbolcularımıza inandık ve güvendik. Bunun neticesinde iyi işler yaparak seriye bağladık. Şimdi önümüzde Amasya maçı var. Bunu da kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.

ZOR RAKİP

Eskişehirspor Teknik Direktörü Emre Özbayer Trabzon Yomra maçının ardından açıklamalarda bulundu. Özbayer “Puan tablosunda alt sıralarda yer alsa da topa sahip olabilen, kolay gol yemeyen ve etkili oyunculara sahip bir takımla karşılaştık.

Özbayer: "Var gücümüzle mücadele edeceğiz" Özbayer: "Var gücümüzle mücadele edeceğiz"

POZİTİF FUTBOL

İlk 30 dakika planladığımız gibi topa sahip olup oyunu domine eden taraf olup, gol ve pozisyonlar bulduk. Stoperimiz ilk yarı sonlarında sakatlandı. Mecburen 1 değişikliği burada kullandık. İkinci devrede mücadelemize ve pozitif futbolumuza devam ettik ve bir gol daha bulduk.

inandık-güvendik-eskişehirspor-2

KIRMIZI ETKİLEDİ

Akabinde 5 dakika içerisinde üst üste görülen 2 sarı kartla 10 kişi kaldık. Hemen 1-4-4-1-1’e dönüp ciddi bir takım savunması örneği gösterdik. Sakatlık ve kart neticesi 3 pozisyon birden yapılan değişiklik doğal olarak bizi zorladı ancak hak ettiğimiz 3 puanı aldık.

TÜM CAMİAYA TEŞEKKÜR

Göreve gelirken bu büyük camiaya ve futbolcularımıza inandık ve güvendik. Oyuncularımızı ve oyunu geliştirirken galibiyet serisi yakalamayı hedefledik. Her hafta daha iyi olmak dileğiyle şimdi zorlu Amasyaspor deplasmanına hazırlanmaya başladık. 90 dakika bizi destekleyen Eskişehirspor’un büyük taraftarına ve desteklerinden ötürü tüm camiamıza teşekkür ederiz” dedi.