Eskişehirspor Kelkit maçının ardından evinde de Yomraspor’u da mağlup etti. Düşme potasının bir tık üstüne çıktı. Şimşekler 995 gün sonra ilk kez üst üste 2 maç kazandı. Şimşeklerde karabulutlar dağılırken, artık güzel günler başladı.

3 PUANDAN FAZLASI

Eskişehirspor açısından 3 puandan daha fazla önem arz eden maçta Şimşekler Yomraspor’u yenmeyi başardı. Kırmızı Siyahlı camia Trabzon’a ilçesinin ekibi olan Yomraspor ille mesaj gönderdi. Burası her yer değil burası Eskişehir diyerek Şimşekler Yomra’yı evine puansız gönderdi.

995 GÜN SONRA

Kırmızı Siyahlılar muhteşem bir atmosferde çıktığı Yomraspor karşılaşmasından da galibiyetle ayrıldı. Kırmızı Siyahlılar 995 gün sonra üst üste 2 maç birden kazandı. Şimşekler aldıkları bu galibiyet ile 15.sıraya yükseldi ve düşme hattından uzaklaştı.

DEĞİŞİM BAŞLADI

Şimşeklerde yeni bir hava ve ivme yakalandı. Teknik Direktör Emre Özbayer ve ekibiyle birlikte Eskişehirspor’da saha içerisinde birçok değişim yaşandı. Artık sahada mücadele eden, koşan, üreten ve kazanan bir Eskişehirspor oldu. Oyun ve sistem değişikliği ile birlikte Es Es’te herşey yoluna girdi.

GÜZEL GÜNLER

Sıkıntılı günlerden geçen ve psikolojik baskılarla birlikte büyük çöküşün başladığı Eskişehirspor’da, bu gidişata dur denildi. Önce Kelkit deplasmanında kazanan Şimşekler, Trabzon Yomra ekibini de evine eli boş gönderdi. Sıkıntılı süreçlerin ardını güzel günler bıraktı.

ÖZGÜVEN GELDİ

Futbolculara özgüven gelirken, Eskişehirspor aldığı bu galibiyetlerle tırmanışa geçti. Saha da futbolcular kazandıkça, şehir de bayram havası yaşanmaya başladı. Eskişehirspor’un galibiyeti ile tüm şehirde büyük bir coşku vardı.

Ordu maçına odaklandık Ordu maçına odaklandık

KENETLENDİK

Kırmızı Siyahlı futbolcular sahada gösterdikleri performans ve aldıkları galibiyet, Teknik Direktör Emre Özbayer ve ekibinin saha kenarında verdikleri taktiksel mücadele, tribünlerde ise şef Murat Diri ile birlikte Neferlerinin inanılmaz desteği, protokolde ise Başkan ve yönetiminin desteği ile Eskişehirspor tüm Türkiye’ye kısa ve öz mesaj da göndermiş oldu.

BİZ VARIZ

Transferi kapalı, kendi öz evlatları ile birlikte büyük bir mücadelenin örneğini gösteren Eskişehirspor, artık kötü günleri geride bırakarak, kendi çabaları ile birlikte sessiz sedasız var olmanın savaşını veriyorlar. Alınan galibiyetlerle de bunu perçinliyorlar. Futbolcularda sahada biz varız siz merak etmeyin dedirtiyorlar.