İLK ŞAMPİYONLUK ONLARDAN

Kırmızı Siyahlıların kaptanı Serdar Sudun yaptığı açıklamada “Kadın futbol takımımız şampiyonlukla başladı. Bu senenin ilk şampiyonluğunu onalar bize getirdi. Can gönülden  kutluyorum onları…Benim bir hayalim var. Burada başta olmak üzere tüm Türkiye’de her yere şampiyon Eskişehirspor yazdırmak. Benim hayalimden önce onlar bunu gerçekleştirdi. Buradan kadın futbol takımımıza teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

MAÇ TOPÇUSU HERKES

Yeni bir takımız...  Bu ligi bilen ve tecrübeli isimlerden oluşan bir takımız. Hazırlık maçlarında falan tutuktuk ama  BAL Liginde şöyle bir şey  var. Maç topçusu, antrenman topçusu gibi derler. Bizdekiler maç topçusu… Yani maça çıktıkları zaman elinden gelenin en iyisini yaparlar. Maç 2-0  oluyor, neden 3 atmadın diye eleştiriler oluyor. Bizim burada tek hedefimiz var. Her maçımızda üç puan almak.. Bu 1-0, 2-0 veya farklı bir skor olmuş önemli değil… Maç maç bakıyoruz. Her maçımız da çok önemli ve hiç birini hafife almamamız lazım.  Bu ligi şampiyon bitirmenin en önemli şeyi,  hiç kimseyi hafife almadan işini yapmak.

GÜÇLÜ TAKIM YOK

Eskişehir Demirspor’a nasıl hazırlandıysak, Yunusemrespor  maçında aynı şekilde hazırlanacağız. Güzel ve dostça geçen bir maç olur inşallah. Tecrübeme dayanak söylersem;  bence burada güçlü takım yok. Burada herkes güçlü, herkes çetin takım. Sadece tek bir şey var. Para harcamış takımlar var.  İyi oyuncular almış takımlar var.  Bunlar diğerleri küçümsemediği sürece hiçbir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.

ARKAMIZDA OLSUNLAR

Benim burada kalmamdaki en büyük etken birinci Erkan Başkan, ikincisi taraftarımız…Böyle bir taraftarı her yerde bulamayız. O yüzden bu taraftarın önünde oynamak, ayrı bir istek ve özen bence…Onlar tribünde olduğu sürece bizde, sahada elimizden gelen her şeyi yapacağız. Onları çok seviyoruz. Her zamdan arkamızda olsunlar” dedi.

Editör: Milli İrade