Ziyarette İl Başkanı Gürhan Albayrak, İl Başkan Yardımcısı Esat Girgin ve İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Ünalır, Milli İrade Gazetesi Genel Koordinatörü İlker Gökce, Genel Yayın Yönetmeni Bülent Özyazıcı ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Onur Şentürk ile görüştü.

‘İYİ BİR SİNERJİ YAKALADIK’

Sohbet havasında geçen ziyarette Başkan Albayrak, seçim değerlendirmesi yaptıklarını, eksikleri tespit ettiklerini söyledi. İl Başkanı olarak hareketli bir yapıda olduğunu aktaran Albayrak, ‘‘İl başkanının ayağına gidilir diye bir şey yok. Sorun neredeyse biz çözmek için oradayım. Burayı bir basamak olarak görmüyorum. Tek hayalim başarılı olmak. Elimize imkan verdiler. Adaletli bir şekilde şehri daya iyi yerlere getirmek istiyoruz, bunun için çalışacağız’’ dedi. AK Parti İl Teşkilatı olarak iyi bir sinerji yakaladıklarını da ifade eden Albayrak, ‘‘Birlik beraberliğin yüksek olduğu yerde başarı şansı da yüksek oluyor. İl Kadın Kollarımız, gençlik kollarımızla birlikte iyi bir sinerji yakaladık. Güzel bir noktaya geldik. Cumhurbaşkanımızın seçim, seçim bittikten sonra başlar düşüncesini doğru buluyorum. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz’’ diye konuştu.

‘AİLE MESELESİ MEDYADA KONUŞULMAZ’

İlçe başkanları ile sıkıntı yaşandığı yönündeki iddiaları da değerlendiren Albayrak, ‘‘Arkadaşlar farklı bir yöntemle bunu dile getirdi. Doğru değildi. Bir araya gelip istişare edeceğiz. Bu bir aile meselesi. Aile içinde konuşmayı seviyorum. Onlar bunu medyaya taşıdı. Kendilerini çağırıp görüşeceğiz. Görüştükten sonra ne olur bilemiyorum. Çocukça bir tavır sergilendi. Aynı düşünmeyebiliriz, anlaşamayabiliriz. Fikir ayrılıkları yaşanabilir. Kalkıp medya üzerinden konuşmak olmaz. Benim naçizane fikrim burada niyet de farklı olabilir. Konuşup çözeceğiz’’ şeklinde konuştu.

KENTİN 3 ÖNEMLİ SORUNU VAR

Kentin 3 önemli sorunu olduğuna da değinen Albayrak, ‘‘Şu an en büyük sorunumuz kuraklık. Porsuk üzerinden gelen suyu kullanıyoruz. 25-30 yıl önce 170 kilometreden su getirilmiş, biz 70 kilometre uzakta olan Sakarıbaşı’nı 70 sefer konuştuk. Bir diğer sorunumuz deprem. Bugün bir deprem olduğu zaman Allah göstermesin, şehrin genelinde büyük bir sıvılaşma sorunu var. Üçüncü en önemli sorunumuz da trafik. Evden çıkıp çarşıya gidebiliyorum, çarşıdan çıkıp eve gidemiyorum. Farklı farklı açıklamalarla gündem değiştiriliyor’’ şeklinde konuştu.

‘ODUNPAZARI’NA TAKILDIK’

Eski Devlet Hastanesi’nin yerine yeni hastane yapılacağını ancak Odunpazarı Belediyesi’ne takıldıklarını da söyleyen Başkan Albayrak, ‘‘Orada sayın Bakan geldi belirli sayıda yatak kapasiteli bir hastane yapalım dedi. O sayı için de bir kat fazla olması lazım. Gittik böyle böyle dedik, durumu anlattık, ‘Olmaz’ dedi. Ne oldu, Çevre Şehirciliğe verilmiş. Neden zorlaştırıyorsunuz, neden engelliyorsunuz’’ ifadelerini kullandı.

Editör: Onur Şentürk