Yıllar yılı müzik okulların ve evlerin dışına taşarak sokaktan beslenmesini sürdürerek günümüze geldi. Zamanla dünyanın dört bir yanındaki sokaklar müzisyenlerle dolup taştı, bir kısmı dünyaca ünlü oldu bir kısmı ise sokak sanatçılığından hiç vazgeçmedi.

Eskişehir Hamamyolu Caddesini dolaşanların kulaklarına Bülent Ersoy ya da Müzeyyen Senar’ın sesinin geldiğini duyanlar sesin geldiği yöne yöneldiklerinde karşılarında papyonlu takım elbiseli beyefendi ses sanatçısı Ali Rıza Işık”ı görünce duraklayarak Işık’ın ağzından dökülen nameleri keyifle izliyorlar. Haftanın her günü öğleden sonraları Hamamyolu Caddesinde anfili mikrofonuyla Türk Sanat Müziğinin sevilen şarkılarını icra eden ses sanatçısı Ali Rıza Işık, 8 yaşında başladığı müziği kendi çabaları, 1978 yılında Eskişehir Halk Eğitim Merkezinde Hüseyin Erbay’dan aldığı dersler ile  tabiri yerindeyse tırnaklarıyla bugünlere geldiğini söylerken bugüne kadar Eskişehir ilindeki düğün salonlarında, halk konserlerinde,  Yetiştirme Yurdu, Maile Bolel Huzurevi, Selami Vardar Yaşlılar Köşkünde verdiği yüzlerce ücretsiz konser ile izleyenlerin gönlüne taht kurdu. 26 Ağustos  günü 59 yaş gününü arkadaşlarıyla kutlayan sanatçı Ali Rıza Işık,‘‘ Sokakta şarkı söylerken benim sesimi duyanlar Bülent Ersoy ile Müzeyyen Senar'ın şarkılarının çalındığını sanıyor. Oysa bu şarkıları ben söylüyorum. Hoparlörlü mikrofona şarkıların müziklerini yüklüyorum, ardından da bu şarkıları canlı olarak seslendiriyorum Bazı vatandaşlar ise ilk defa duyduklarında sesinin Bülent Ersoy ve Müzeyyen Senar’a çok benzemesinden dolayı istek şarkı talep etmeden geçemiyorlar’’ diye konuştu.

Devlet Konservatuvarında Berkant Gençkal Yıl Sonu Konseri düzenlendi Devlet Konservatuvarında Berkant Gençkal Yıl Sonu Konseri düzenlendi

‘BÜLENT ERSOY’LA TANIŞMAYI ÇOK İSTERİM’

Bülent Ersoy ile tanışıp, beraber düet yapmayı çok istediğini söyleyen Işık,“ Bülent hocaya her zaman saygı duyarım. Kendisi büyük bir sanatçı. Müzeyyen Senar da talebeler yetiştirmiş büyük sanatçı, büyük yorumcu. Kendisini rahmet ve şükranla anıyorum. Bülent Ersoy’la tanışmayı çok isterim. Onunla okumak çok güzel bir şey. Türk Sanat Müziği’ni yeni şarkılar gibi okuyor. Eski şarkıları yeni şarkılar gibi okuyor. Gerçekten büyük sanatçı" dedi. Işık, Hamamyolundan geçen her üç kişiden birisinin kendisine selam verip şarkılarını dinlediğini belirterek,‘‘ Müzik benim her şeyim, ömrüm yettiği süre içinde Türk Sanat Müziğini icra ederek, gelecek kuşaklara sanat müziğimizi sevdirmek istiyorum’’ ifadelerini kullandı. Işık, kendisinin sokakta müzik yapmasını sağlayan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt”a çok teşekkür ettiğini söyledi.