2 Mayıs 2024 tarihi itibari ile Jüpiter gününden merhaba. Kova burcunda ilerleyen Ay ile başlıyoruz. Özgür hareket etmek ve kendi yolunuzu takip etmememiz için günün ilk yarısı Kova burcundaki Ay bizi destekliyor. Zira günün ikinci yarısı Ay boşluğa giriyor.

Günün ilk yarısı Ay-Uranüs ve Jüpiter kavuşumuna kare açı oluşturuyor.Saatlerinde plan ve hedeflerimizde karamsar olabileceğimiz gibi hayal kırıklığına da uğrayabiliriz. Duygusal sıkıntılar, otorite çatışmaları, aşırı ağır sorumluluklar ve sağlıksız koşullara da maruz kalabiliriz. Dolayısıyla çekişmelerden uzak durmalı, iş ve uğraşlarımızı daha fazla bütünlük içinde ilerletmeye çalışmalıyız. Böylece hedeflerimize yönelik yapıcı ilerlemeler sağlayabiliriz.

Ay 12.29-21.52 saatleri arsında boşlukta ilerliyor ve sonrasında Balık burcunun evine giriş yapıyor.Genel olarak Ayın boşluğa girmesi, yaşamsal konularda, sakinlik getirmesi adına akışla ilerlemeyi tercih etmemiz gereken bir süreçtir.

Ve Bu süre içinde günlük planlarımızı istediğimiz gibi ilerletmek pek de kolay olmayabilir sevgili dostlar. Yeni girişimlerimiz, yeni projelerimiz ve önemli kararlarımızı devreye sokmamalıyız. Zira bizi yanıltan, gerçekleri görmemizi engelleyen durumlar yaşayabiliriz. Şansımızı zorlamaktansa akışla ilerlemeyi tercih etmeliyiz. Eksikliklerimizi tamamlamak, hatalarımızı düzeltmek, dağınıklığımızı toparlamak en iyisidir. Yaratıcılık gereken çalışmalarımıza odaklanmak yada iç sesimize kulak verip empati, ibadet, dua, meditasyon, yoga gibi çalışmalar gerçekleştirmek için de bu enerjiden faydalanabiliriz sevgili dostlar.

Ay Balık burcuna girişi ile yaklaşık iki buçuk gün boyunca başkalarının istek ve ihtiyaçlarına daha duyarlı olacağımız enerjiler getiriyor. Evrensel sevgi, insanlığı ilgilendiren konular, maneviyat ve inanç uygulamalarına yönelebiliriz. İlerleme sağlamayı düşündüğümüz önemli görüşme, konuşmalar ve dikkat gerektiren işlerde daha fazla emek ve zaman harcamak durumunda kalabiliriz.Dolayısıyla ayrıntılar üzerinde dikkat ederek çalışmalarımızı ilerletmeye çalışmalıyız.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım. Sevgiler.