1 Mayıs 2024 tarihi itibari ile Merkür gününden merhaba. Ay Günü Kova burcunun evinde geçiriyor.Bizlere daha fazla tarafsız, kibar ve ilerici olacağımız enerjiler veriyor. Daha işbirlikçi ve değişime de açık olacağız Yeni ve geleneksel olmayan her şey ilgi odağımızda olabilir. Fikirlerimizi paylaşmak, yeni bir şeyler öğrenmek ve muhtemelen bir hayalimizin veya hedefimizin doğrultusunda çalışmak, ilerlemek için de bu geçişten faydalanabiliriz sevgili dostlar.

Günün ikinci yarısı Ay-Güneş karesi etkinleşiyor.Ay-Güneş karesi etkinleşiyor. Egomuz ve duygularımız arasında, kişisel yaşamımız ve hedeflerimiz arasında, ihtiyaçlarımız ve niyetlerimiz arasında dengesizlikler hissedebiliriz. Dolayısıyla zorluklar ve krizlere açık olduğumuz bu zaman diliminde anlayışlı ve dengeli davranmaya özen göstermemiz gerekebilir.

Aile yaşantımızda uyuşmazlıklar, Ebeveynlerimiz ile çekişmeler yaşayabiliriz ya da ebeveyn rolümüzle ilgili sorunlarla yüzleşmek zorunda kalabiliriz. Sıkıntı ve zorluklara açık olduğumuz bu zaman diliminde temkinli olmak gerginliklere imkân vermemek önemli olacak.

Günün diğer gezegen hareketinde Venüs-Plüton karesi etkinleşiyor. Finans ve ilişki sorunlarını ortaya çıkaracak bir etki. Birkaç gün cinsel dürtüler çok güçlü olma eğilimindedir.

Mevcut ilişkilerde güç ve kontrol konuları ortaya çıkabilir. Kıskançlık veya baskı gibi bazı manipülatif davranışlar gerginliklere neden olabilir.

Bazı ortaklıklar ise şantaj konularıyla uğraşmak zorunda kalabilirler.

Bazı yüzeysel etkileşimlerden artık memnun olmadığınız açığa çıkabilir ve ilişkilerinizde daha fazla derinlik arayışına girebilirsiniz. Sağlıksız ilişkilerde, acı verici ya da etkileyici kopuşlar olabilir.

Birkaç gün içinde yeni bir ilişki başlatma kararları almamalısınız, zira başlatacağınız ilişki ileride kötü sonuçlar verebilecek tehlikeli durumlar oluşturabilir.

Bu arada para sorunları da ortaya çıkabilir.  Özellikle güzel ya da hoşa giden şeyler sizi kontrolsüz harcamalara zorlayabilir. Dolayısıyla ihtiyaçlarınızın dışına çıkmamaya çalışmalısınız sevgili dostlar.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.