16 Ocak 2024 tarihi itibari ile Mars gününden merhaba. Ay saat 07.48 de Koç burcunun evine giriş yapıyor. Mücadele, girişim, cesaret ve coşkulu enerjiler getiriyor.

Yaklaşık iki buçuk gün boyunca başlatmamız gereken işlerimiz, atılması gereken adımlarımız için harekete geçmek elverişli olacak. Fiziksel efor geren işlerimiz, rekabet gerektiren durumlar, kararlılığımızı göstermemiz gereken meselelerimiz için de yaklaşık iki buçuk gün kendimizi hazır ve atak hissedebiliriz.

Kendimiz hakkında daha fazla şeyler keşfetmemize yardımcı olacak deneyimler yaşama bilincinde olacağız. Dolayısıyla heyecan verici etkinliklere katılmak isteyebiliriz.

Günün ikinci yarısı Ay-Merkür karesi etkili oluyor. Anlayış eksiliği yaşayabilir, duygu ve düşüncelerimiz ön yargılı olabilir. Dolayısıyla iş ve ilişkilerde özenli davranmalı, yoruma çok fazla yer bırakan bir şey söylememeye dikkat etmeliyiz.

Günün son saatlerinde Ay-Mars karesi etkili oluyor. Stresli bir geçiştir. Huzur, denge ve istikrarı kaçıracak tutumlardan kaçınmakta fayda var sevgili dostlar.

Günün diğer gezegen hareketinde ise Güneş-Neptün trinesi etkinleşiyor. Hayatın stresini birkaç gün geride bırakarak kendimizi daha rahat hissedeceğiz. Çevremize karşı hassasiyetimiz ve empatimiz de artırıyor. İhtiyacı olan kimselere yardımlarda bulanabiliriz. Is çabalarımızda büyük bir kararlılık, güven ve cesaret gösterebilir, daha fazla üretkenlik ve başarı sağlayabiliriz. Geçmiş finansal işlemlerimizden veya yatırımlardan fayda sağlayacağımız koşullar ortaya çıkabilir ya da mevcut yatırımların değerini artırabiliriz. Bir şey satmak, pazarlamak veya reklâm vermek içinde bu enerjiden faydalanabiliriz. Eğer yaratıcı bir alanda çalışıyorsak, kendi sanatımızı ifade etmede kolay bir akış bulacağız. Özellikle yazı, fotoğraf, müzik ya da tiyatro gibi konuların daha incelikli özüne hayallerimizi katarak önemli başarı yakalayabiliriz sevgili dostlar.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım. Sevgiler.