22 Aralık 2023 tarihi itibari ile Venüs gününden merhaba. Ay saat 05.50 de Boğa burcunun evine giriş yapıyor. Yaklaşık iki buçuk gün boyunca rahatlık ve öngörülebilirlik arzusunda olurken, düşünceli ve kararlı hareket etme eğilimde olacağız.

Günün ilk yarısı Ay-Satürn atmışlığı İş, kişisel ve ev yaşamımıza istikrar ve güvenlik getiriyor. Duygusal olgunluk ve öz disiplinli hareket ederek, bunu karmaşık veya ciddi sorunların üstesinden gelmek için değerlendirebiliriz.

Günün ikinci yarısı Ay-Jüpiter kavuşumu etkili oluyor. Özellikle mutluluk ve tatminle ilgili planlar yapmak, kişisel inanç sistemimizi ve aile ile ilişkilerimizi geliştirmek için bu enerjiden faydalanabiliriz sevgili dostlar.

Sevgili dostlar Güneş bugün Oğlak burcuna giriş yapıyor ve Kış Gündönümü gerçekleşiyor.
Bugün önemlidir çünkü yeni bir döngünün başlangıcını işaret eder. Bu andan itibaren Yin güçleri zayıflamaya başlar. Ancak günün uzunluğunda kademeli bir artışla ifade edilen Yang enerjisi artmaya başlar.
(Yin dişil enerjisinin gecenin enerjisi, Yang eril enerjisinin ise gündüz enerjisidir).
Bugün Yin'in enerjisi maksimuma ulaşır. Bu, gündüz saatlerinin yıl boyunca en kısa süre olarak kabul edildiği anlamına gelir.
Bugün aşırı telaştan kaçınmak gerekir. Neşe, huzur, sükûnet içinde oluyoruz. Kendimize çok fazla iş ve sorumluluk yüklemiyoruz. Evimizi, kendimizi tuzlu su ile temizliyoruz. Yardım, hayır işleri yapıyoruz. Rahatlatıcı müzikler dinliyoruz, geçmişlerimize dualar ediyoruz. Küs olduklarımızı affediyoruz. Ve kalbimize, ruhumuza yakın insanlarla zaman geçiriyoruz ve her zamanki gibi dilekler, ritüeller yapıyoruz. İyiniyetli olmaya çalışıyoruz. Zira ayrıca bugün Güneş oğlak burcunda Merkür kavuşumunu etkinleştiriyor. Dolayısıyla Küfür etmeye, isim takmaya, hakaret etmeye, kınamaya, küfür etmeye, gerek yok. Bu zaten gerekli değildir. Maddi dünyada herhangi bir ifade veya düşünce şekillenebilir.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.