İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

27 Aralık 2023 Pazartesi günü Saat 12.17 de 4 derece İkizler burcundaki Ay ve Yay burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay meydana gelecek.

Bir döngünün sonunu ve bir sonraki dönüşümü işaret eden Dolunaylar bir önceki Yeniayda ektiğimiz tohumların hasadını aldığımız zamanlardır.

Yay-İkizler ekseninde meydana gelen Dolunay iki değişken işaretli ateş ve hava elementinin temsilcileridir. İkizler bilgiyi öğrenmek ve edinmekle ilişkili olup, Yay ise bu bilgiyi öğretmek ve yaymakla ilişkidir. Zihin gelişimi olan bilgi ve anlayış üzerine odaklanan bu aksın görevi İkiz’lerine temel çerçevesini Yay'ın ilerici çerçevesi ile dengelemeyi öğrenmektir.

Dolunay horoskopunda akrep burcu yükseliyor. Yöneticisi Merkür-Neptün ile kare açı oluşturmakta. Ay karşısındaki Güneş-Mars ile kavuşmakta. Bu travmatik bir dönem olduğunu işaret ediyor.

Eleştirel düşünmeye yol açacak ve gelen bilgilere güvenmeyeceksiniz bu da işlerinize zorluklar ve engeller getirecektir. Burada ılımlılık yok her şey dahil, takıntılı ve sınırları çiğneyebilir. İşin içinde ego olduğu için, tüm gücü ele geçirme veya sınırları aşıp mahremiyeti istila etme arzusu olarak ortaya çıkan kontrolden çıkmış gurura dikkat etmeniz de gerekecek. 

Eğer doğru şeye odaklanırsanız, tam bir kararlılık gösterirseniz büyük bir dönüşümü etkinleştirebilir. Takılıp kaldığınız bazı konularda harekete geçebilir ve tahmin ettiğinizden fazlası gerçekleşebilir sevgili dostlar.

Dolunay diğer burçlarla bilirlikte Yay, İkizler, Başak, Balık burçlarını daha fazla etkileyebilir.

 

DOLUNAYIN BURÇLARA ETKİSİ;

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, Tutulma,3.evinizde (ulaşım, iletişim, yakın akrabalar, kardeşler ve eğitim). Faaliyetlerinizde ve hareketliliğinizde bir artış olabilir. Hayatınızı farklı seviyelerde değiştirebilecek temaslara, müzakerelere, toplantılara ve sözleşmelere odaklanabilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar,Dolunay,2. evinizde (finans, para, gelir kaynakları, değerler, öz saygı). Sorunlarınıza herhangi bir cevap bulabilirsiniz. Yeni gelir kaynağı, herhangi bir borcun son ödemesi ve mali durumunuzun netleştirilmesi gibi durumlar söz konusu olabilir.
 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, Dolunay, 1.evinizde (bu biziz, iç ve dış görünüşümüz, kişiliğimiz, benlik saygımız, imajımız)

Yeni gerçekliğinizi yaratabilir, daha iyi bir geleceğin temelini atabilirsiniz. Herhangi bir şeyin tamamlanması ve görünüşünüzde değişiklikler yapabilirsiniz.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, Dolunay, 12. evinizde (tamamlama, sonuçlar, temizlik, hastaneler maneviyat ve engeller). Profesyonel, kişisel olarak hedeflerinizi ve arzularınızı netleştirebilirsiniz. Geçmişten gelen birinin dönüşü bir şeyin tamamlanmasını sağlayabilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, Dolunay, 11. evinizde (arkadaşlar, sosyal yaşam, bağlantılar, hayaller, gelecek). Çevrenizle, sevdiklerinizle ilgili her türlü durumu ileriye taşıyabilirsiniz. Sosyal medya, çevrimiçi iş reklamcılığı geliştirmek, gelecek için planlar yapabilirsiniz

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, Dolunay,10. evinizde (iş, kariyer, itibar, hedef, statü). Herhangi bir projenin sonucunu ve yaşam durumunuzun değişimi söz konusu olabilir. Kişisel hedeflerinizi gerçekleştirebilir veya gurur duyacağınız gelişmeler gerçekleşebilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, Dolunay 9. evinizde (genişleyen ufuklar, eğitim, hayatın anlamı, yurt dışı, kültür). Hedeflerinizi anlamak, bir fikrinizi yeniden düşünmeye zorlayacak durumlar ortaya çıkacaktır. Hukuki konular ve eğitimle ilgili her şeyde daha net gelişmeler elde edebilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, Dolunay, 8. evinizde (öngörülemeyen durumlar, planların hızlı değişimi, haberler ve başkalarının parası) Finans ile ilgili olası haberler ve hızlı kararlar vermenizi gerektiren beklenmedik durumlar oluşabilir. Vergi, sigorta ödemeleri gerçekleşebilir.
 

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, Dolunay,7.evinizde (aşk, evlilik, ilişkiler ve ortaklıklar, iş ilişkileri). Bu, önümüzdeki 2 hafta içinde ilişkilerinizin gelişimiyle ilgili çeşitli sorulara cevaplar bulacaksınız. Anlaşma veya sözleşme imzalayacağınız durumlar ve sosyal çevre değişimi gerçekleşebilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, Dolunay,6.evinizde (iş, sağlık, hizmet, rejim, rutin, iş gezisi). Bir sürecin tamamlanması ve yenisinin başlaması söz konusu olabilir. İşinizle ilgili bir projeyi tamamlayabilir, yeni bilgiler edinebilirsiniz. Yaşam tarzında değişiklikler yapabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, Dolunay, 5. evinizde (çocuklar, aşk, yaratıcılık, işiniz ve eğlenceniz). Yaratıcı ilham ve yeni fikirlerinizi işinize göre geliştirebilirsiniz. Keyifli toplantılar, romantizm ve buluşmalar gerçekleşebilir. Herhangi bir durumda karar vermeniz gerekebilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, Dolunay, 4. evinizde (aile, akrabalar, vatan, ev, emlak, duygusal istikrar, rahatlık).  İkamet değişikliği, taşınma. Kiralama ve onarım sorunlarınızı tamamlayabilirsiniz. Daha fazla güven ve istikrar sağlayabileceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz.