2 Ağustos 2023 tarihi itibari Merkür gününden merhaba. Ay dolunay fazında ve Kova burcunun evinde ilerliyor. Enerjimizi dış dünyaya yönelteceğimiz iki buçuk gün bizi bekliyor. Sıra dışı ve yeni olana kolay uyum sağlayabiliriz. Yeni fikirlerimizi ve projelerimizi değerlendirme fırsatı da bulabiliriz. Zira dün gerçekleşen Dolunay enerjisi ile değişime açık etkilerde olacağız.

Sosyal çevremizle bütünleşmek, arkadaşlık ve entelektüel paylaşımlar içinde olmayı tercih edebiliriz.

Ayrıca, toplumsal olaylar, toplumu ilgilendiren meselelere dair konularda haklarımızı savunmak, sınırlandırmalarla mücadele etmek anlayışıyla özgür düşünceye hizmet eden ortamlarda aktif bir rol üstlenmeye çalışabilirsiniz.

Günün ikinci yarısı Ay-Uranüs karesi etkili oluyor. Kısa bir süreliğine İsyankâr veya tereddütlü bir ruh halinde olabiliriz. Kontrolümüz dışında gelişen olaylar sonucu planlarımızda değişiklik yapmak zorunda kalabiliriz. Kadın figürleri ya da kendimize yakın gördüklerimizle uyuşmazlıklar yaşamamız da mümkün. Esnek davranarak ve doğru tepkiler vererek olayların lehimize ilerlemesini sağlayabiliriz.

Günün gezegen hareketinde Merkür-Satürn karşıtlığı etkili oluyor. Ciddi düşünme, konuşma, olumsuzluk ve üzüntü getirebilecek bir geçiştir. Zayıf benlik saygısı, iletişim güçlüklerine ve izolasyona yol açabilir. Tek başına ders çalışmak veya bilgisayar başında olmak, zihninizi meşgul etmenin bir yolunu sunan derinlemesine araştırmalarla, sosyal durumlarda olmak daha rahat hissettirir.

bazı kötü haberlerin veya çok zorlayıcı durumların ortaya çıkma olasılığı vardır.  Bu, özellikle ilişkiler hakkında önemli kararlar almak için bir gün değil. Ayrıca, sözleşme imzalamaktan veya önemli yatırımlar yapmaktan kaçının. Eleştirel bir gözünüz olabilir ama hata da yapabilirsiniz.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.