KOVA BURCUNDA DOLUNAY

1 Ağustos 2023 Salı günü Saat 21.33 de 9 derece Kova burcundaki Ay ve Aslan burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay doğuyor.

Dolunay, planlarımızın sonucunu ve tamamlanmasıyla ilişkilidir. Yeniaydaki yaşam durumlarının, en az iki haftalık periyodunu karşımıza çıkaracaktır.

Kova-Aslan eksenindeki Dolunay aşk, özgürlük, yaratıcılık temasını içeriyor. Aynı zamanda irade ve kararlılığın maksimum tezahürüdür.

Aslan- Kova, kişisel olan (Aslan) ve kişisel olmayan (Kova) arasındaki dengeyle ilgilenir. Aslan enerjisi, yaratıcı ifade ve sevgi yoluyla bireyselliğin tezahürüdür, Kova ise grupları, daha kişisel olmayan dostlukları ve nesnelliği yönetir. Sevgi ve dostluk arasında ve kişisel ve kişisel olmayan kendini ifade etme arasında bir denge bulunmamızı teşvik ediyor.

Doluna horoskopunda Akrep burcu yükselirken, Ay-Güneş ve Jüpiter arasında (T) kare görünüm oluşuyor. Aşırıya kaçma eğilimi veren enerjilerdir. Yaklaşık on beş gün

çok duyarlı hareket edeceğiz. Gelişmek, büyümek için de istekli olabiliriz ve fikirlerimiz harika olabilir, ancak arzularımız için henüz uygun kanalları bulamıyor olabiliriz.

Bizi daha fazla anlam, büyüme veya değişim aramaya yönlendiren bir hoşnutsuzluk ortaya çıkabilir. Dolayısıyla Aşırıya kaçmamaya, enerji seviyelerimizi veya bir taahhüde yatırım yapabileceğimiz zamanı abartmamaya dikkat etmeliyiz.

Çok hızlı hareket etmenin her zaman bizim çıkarlarımıza uygun olmadığını hatırlamamız iyi olur. Bu şekilde, çok yüksek beklentilerin getirdiği iniş çıkışlar olmadan iyimserliğin ve iyi niyetin tadını çıkarabiliriz sevgili dostlar.

Dolunay ile ayak bilekleri, baldırlar, dolaşım sistemi ve toplardamarlar, varisler, kalp, dolaşım ve tansiyon gibi sağlık sorunları da artabilir. Dolayısıyla, Dolunay dönemi bu bölgeleri zorlamamak, stresten uzak durmak ve dinlenmek doğru olacaktır.

Dolunay her burcu etkileyecek ancakKova, Aslan, Akrep veBoğa,’ları daha fazla etkileyecek sevgili dostlar.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, Dolunay on birinci evinizde gerçekleşiyor. Özverilik, fikirleriniz, arkadaşlarla ilişkiler, kamu dernekleri, ilgilendiğiniz gruplar, sosyal yaşamınız, geleceğinizi nasıl gördüğünüz ve nasıl hayal ettiğiniz gibi kavramları ön plana çıkarıyor.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, Dolunay onuncu evinizde gerçekleşiyor. Hedefler, başarı, sorumluluk, kariyer, mesleki gelişim, terfi, statü değişiklikleri, aile hayatı, sosyal durum, hukuksal meseleler bakımından değişiklik ve otorite figürleri ile ilgili konuları ön plana çıkarıyor.
 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, Dolunay dokuzuncu evinizde gerçekleşiyor. Yurtdışı veya uzun mesafeli seyahatler, yeni bilgiler, gayrı resmi statü, dünya görüşünün genişlemesi, sosyal faaliyet, uzak akrabalar ile temaslar gibi konuları ön plana çıkarıyor.
 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, Dolunay sekizinci evinizde gerçekleşiyor. Diğer insanların para ve kaynaklarının konuları, banka, vergi, sigorta kuruluşları, borç, miras, acil işler, risk durumları, bilinç dönüşümü ve enerji çalışmaları gibi kavramları ön plana çıkarıyor.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, Dolunay karşıt burcunuzda gerçekleşiyor. Partnerinizle ile ilişkileriniz, olası her türlü ortaklık ve ayrılma, iş ilişkilerinin güçlendirilmesi, anlaşmalar, anlaşmazlıklar, olası mahkeme dava konularında çözümleri ön plana çıkarıyor.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, Dolunay

altıncı evinizde gerçekleşiyor.  İş ve ev değişiklikleri, hizmet, bağlılık, işe alınan personel, sağlık konuları ile evcil hayvanlar, rutin işler, yaşam, yükümlülükleri ile ilgili kararlar almanız gereken koşulları ön plana çıkarıyor.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, Dolunay

beşinci evinizde gerçekleşiyor. Projelerinizden herhangi birinin sonuçlanması, yaratıcı süreçler, iş dünyanızda değişiklikler, çocuklar ile ilgili değişiklikler, romantik ilişkiler, eğlence, genel etkinlikler, tatil konularını ön plana çıkarıyor.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, Dolunay

Dördüncü evinizde gerçekleşiyor. Emlak, ev, aile, akrabalar, nakil ve vize konularındaki değişiklikler, realitenizdeki, etrafınızdaki alandaki değişiklikler ve Ebeveynleriniz ile ilgili sorumluluklarınızı ön plana çıkarıyor.

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, Dolunay üçüncü evinizde gerçekleşiyor. Eğitim süreci, kardeşler, meslektaşlar tanıdıkların yanı sıra araçlar, yollar ve yolculuklar, bilgisayarlar, otomobil, iletişim, evrak işleri, entelektüel faaliyetlerle ilgili değişiklikleri ön plana çıkarıyor.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, Dolunay ikinci evinizde gerçekleşiyor. Finansal şartlar ve maddi kaynaklarda değişiklikler, bütçe ve tasarruflarınızla alakalı karar alma, önemli meselelerde sonuç alma, kredileri kapatma, borçların iadesi gibi kavramları ön plana çıkarıyor.
 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, Dolunay birinci evinizde gerçekleşiyor. Başlatılan işler, insiyatif, kişisel ve manevi gelişime ilişkin içsel değişikliklerin yanı sıra görünüm ve davranış tarzınız, imajınızın tamamlanmasına katkı sağlayacak konuları ön plana çıkıyor.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, Dolunay on ikinci evinizde gerçekleşiyor. Sırlar, yalnızlık, manevi anlamlar, bilinçdışı, ezoterik, psikoloji, inanç, soyutlama arayışında yaratıcı bir süreç getiriyor. Keşif gezileri, hastane işleri, gizli çalışmalar gibi kavramları ön plana çıkarıyor.