7 Haziran 2023 tarihi itibari Merkür gününden merhaba. Oğlak burcunda ilerleyen Ay saat 07.40 da boşluğa giriyor ve günün yarısını boşlukta geçiriyor Ay günün ilk yarısı boşlukta kalacağından, yavaş ilerleme kaydedeceğimiz enerjiler getiriyor. Bu süre boyunca iş ve meşguliyetlerimizde arzu ettiğimiz performansı yakalamakta zorlanabiliriz. Sıkıntı ve zorluklarla baş etmek zorunda kalabiliriz. Dolayısıyla, Ay’ın burç değiştireceği gün ortalarına kadar rutin akışla ilerlemeye çalışmalıyız sevgili dostlar.

Ay saat 11.42 de Kova burcunun evine giriş yapıyor. Özgün, yaratıcı ve ilerici olan enerjiler getiriyor. Yaklaşık iki buçuk gün boyunca duygusal özgürlüğe olan ihtiyacımızda artış olabilir. Entelektüel duyarlılık, değişim ve sıra dışı deneyimlerle gelişmeye çalışabiliriz. Özellikle idealist, bağımsız ve toplumuna daha fazla duyarlılık gösterebiliriz. Yine Ay’ın Kova burcundaki geçişinde faydalanacağımız adına enerji çalışmalarıyla şifa bulmak ve akupunktur tedavileri uygulamak için de ideal bir zamandır.

Ay günün ikinci yarısı Plüton ile kavuşuyor, Venüs ile karşıtlık oluşturuyor. Derin ve yoğun duygular üretme eğilimde olacağımız bu zaman dilimde kendimizle ilgili konularda nötr kalmakta zorlanabiliriz.

İşimiz veya ailemizle ile yaşadığımız zorlukları kafamıza takmak olayları büyütmek eğiliminde olabiliriz. Yaşamımıza yeni bir yön vermek, geçmişi geride bırakmak isteyebiliriz. Kendimizin ihtiyacı olan herhangi bir tedaviye başlamak veya danışmanlık almak için etraflıca düşünerek kararlar alabiliriz.

Akşam saatlerinde Ay-Jüpiter karesi etkili oluyor. Duygusal tepki ve dürtüler daha fazla güçleniyor. Aşırıya kaçan iyimserlik hissi sevdiklerinizi kendinizden daha fazla düşünmenize neden olacak. Etrafınızdaki kişileri korumak ve onları rahat ettirmek arzusu duyacaksınız. Aynı zamanda gerçek duygularınızı ifade etmek konusunda isteksiz olduğunuz için size yakın olanlarla yanlış anlamalara da yol açabilirsiniz.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.