16 Mayıs 2023 tarihi itibari Mars gününden merhaba. Ay günü Koç burcunun evinde geçiriyor. Duygusal canlılık ve fiziksel hareketlilik getiriyor. Gün boyu, daha girişken ve yüksek tempolu bir şekilde beklentilerimize karşılık bulmaya çalışacağız.

Başlatmamız gereken işlerimiz, atılması gereken adımlarımız için harekete geçmek elverişli olacak. Fiziksel efor gereken işlerimiz, rekabet gerektiren durumlar ve kararlılığımızı göstermemiz gereken meselelerimiz için kendimizi hazır ve atak hissedebiliriz.

Akşam saatlerinde Ay-Şiron kavuşuyor. Bu geçişten zayıf olduğumuz, kendimizi yetersiz hissettiğimiz yönlerimize çözümler bulabilmek adına faydalanabiliriz. Ya da sevdiklerimizin duygusal sorunlarını, acılarını iyileştirmek, yaralarını sarmak adına paylaşımlar içinde olabiliriz. Bu sayede duygusal, fiziksel ve ruhsal yönden rahatlama sağlayabiliriz sevgili dostlar.

Sevgili dostlar mayıs ayı Plüton, gerilemesiyle başlamış bulunmaktayız. Dolayısıyla 18 Nisan Plüton-Jüpiter karesine yaklaşırken geri giden Plüton’dan bahsetmek istiyorum. Plüton 10 Ekim'e kadar geri hareket edecek.

Mayıs ayı özellikle olumsuzluklar ve olaylar açısında yoğun olacak dikkatli olmakta fayda var sevgili dostlar. Zira Rx Plüton’un Jüpiter ile karesi 18 Mayıs’ta etkinleşiyor. Özellikle mayıs ayı boyunca gergin stresli ortamlardan, kalabalık yerlerden ve çatışmalardan kaçınmaya çalışın sevgili dostlar.

Diğer taraftan Rx Plüton dönemi, tüm borçları ödemek için harika bir zamandır. Bir ipoteği kaldırabilirsiniz, bir borcu ödeye birsiniz ya da ödemekte zorlandıysanız artık ödeme konusunda birçok seçenek karşınıza çıkabilir.  Bu dönem bir psikologla çalışmak birkaç kat daha verimli olur. Böyle bir zamanda terapi almak etkilidir.

Kova burcundaki geri hareket, çevremizin yenilenmesine neden olacaktır. Benzer ilgi alanlarına sahip bazı yeni insanlarla tanışabilir, bazıları ile ayrılabilirsiniz sevgili dostlar…funda… 

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.