23 Mart 2023 tarihi itibari ile Jüpiter gününden merhaba. Ay Koç burcunda ilerliyor.Başlatmamız gereken işlerimiz, atılması gereken adımlarımız için harekete geçmek elverişli olacak. Fiziksel efor gereken işlerimiz, rekabet gerektiren durumlar ve kararlılığımızı göstermemiz gereken meselelerimiz için de kendimizi hazır ve atak hissedebiliriz.

Akşam saatlerinde Ay-Mars atmışlığı etkili oluyor.Hem rekabetçi hem de iş birlikçi doğada olacağız. Dolayısıyla planlarımız ve ideallerimiz doğrultusunda kendimizi hazır hissedebiliriz sevgili dostlar.

Ay saat 20.13-21.42 saatleri arasında boşlukta ilerleyecek ve sonrasında Boğa burcunun evine giriş yapıyor. Yaklaşık iki buçuk gün boyunca sakin ve huzurlu enerjiler getiriyor.

Günün son saatlerinde Ay- Kova burcuna giriş yapan Plüton ile kare görünüm oluşturuyor. Sevdiklerimiz ile beraber olduğumuz bu zaman diliminde rahat olmayı istemek ile yakınlıktan boğulmuş hissetmek veya alışılmış olandan sıkılmak arasındaki bu çatışmayı vurgulayabilir. İlişkilerimizi stres yapmadan ilerletmeye çalışmalıyız sevgili dostlar.

PLÜTON

Plüton, 23 Mart’ta Kova burcuna girişi yapıyor. Plüton, birkaç ay boyunca bu burçta kalacak (23Mart-13haziran), ardından bir süreliğine Oğlak burcuna dönecek ve 2024'ten itibaren 20 yıl boyunca Kova burcunda hareket etmeye devam edecek.

Plüton, dönüşümler, yeniden doğuş, evrim, dünya ekonomisi, kaynakları ve güç ile ilişkilidir. Plüton çok kısa bir süreliğine Oğlak burcunda, eski sistemleri yıkacak, eski ve modası geçmiş olanların yerine yeni bir yaşam yapısının tohumlarını atacak. Dünyadaki hiyerarşik güç sistemi değiştirecek.

Plüton, Kova burcunda özgürlük, eşitlik ve kardeşlik ilkelerini ön plana çıkarıyor. Politik alanlarda oldukça çok beklenmedik ve çok hızlı değişiklikler olabilir. Kimilerinin siyasal yaşamı sona ererken birçok yeni simalar politikaya atılabilirler.

Teknolojinin büyümesi, dijitalleşme, yeni trentler, insan yararına kullanılacak yeni alanlar keşfedilebilir.  Yapılanma, kentleşme ve toplumu şekillendiren aile, çocuk, genç modellerinde değişimler söz konusu olabilir.

Kişisel etkisine gelince, Plüton’un kişisel doğum gezegenlerinden geçişleri gözden geçirmek gerekir. Özellikle de insanın hayatını tam anlamıyla öncesi ve sonrası olarak ikiye bölen gerilimli yönlerdeki olaylar. Plüton, eskimiş yapıları, yok edecek, beraberinde derin temizlik ve ciddi yeniden yapılanma getirecektir sevgili dostlar.

Plüton Kova burcuna geçişi ile Kova, Boğa, Aslan ve Akrep bundan sonra yıllarca dönüşüm geçirecek. Bunun tam olarak ne zaman olacağı, horoskopunuzdaki konumuna bağlıdır.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım. Sevgiler.